N.° 110. Woensdag Nieuwslij dingen. "{eerste jaargang.) 184 o. 3 0 April. Uet abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des^voormiddags. advertenties worden geplaatst 10 cents de lange regel Yoor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. S®©BË>S®BB pssi'e Don 19 dezer heeft men te Wool wich met eene nieuwe reddingsboot de proef genomen. Dit vaartuig, uitgevonden door den Italiaan I\Io- zani, weegt met al zijn getuig slechts JOG kilogrammen, en kan 24 "per sonen levatteii. Het is vervaardigd van eene soort vgn waterdigt doek op een houten raam gespannen en wanneer men het niet uoodig heeft, kan men het in zulker voege toe vouwendat het op het dek van eeu schip weinig ruimte beslaat. De proefneming is zeer voldoende geweest, en deskundige personen hebben verklaard, dat die red dingsboot al de vereiscliten van die vaartuigen bezat. MNNENLANDSCHE BERIGTEN. De Tweede Kamer der Sta ten- Generaal heeft weder verscheidene verzoekschriften ontvangen welke door Hun Ed. Mog. verzonden zijn. De Hemel schenke die Petitiën eene voorspoedige reis- en terugreis, en derzelver inzenders het uoodige geduld want om door eene Pe titie tot de bereiking van zijn oog merk te geraken is tegenwoordig in Nederland het parool', wachten! Lekkerkerk, 23 April Met bevreemding zag men alhier! heden morgen uit Rotterdam arriveren de heeren officier van justutie reg- ter-commissaris en substituut-griffier, bene vens twee geneeskundigen. Alras ontdekte men de reden hunner komstnadat men het lijk van wijlen den eerwaarden heer Bart van Wil les in leven theol. doctor en predikant bij de hervormde gemeente alhier had opgegraven en zich met hetzelve in de nabij het kerkhof ge legen kerk begeven had. Naar men verneemt zou er sterk vermoeden bestaandat gemelde predikantdie in october des vorigen jaars overleden is, aan vergiftiging zou gestorven zijn. Men heeft het hart, de maag, enz. me degenomen, na dezelve vooraf behoorlijk in flesschen of potten verzegeld te hebbenom al hetzelve aan een scheikundig onderzoek te on derwerpen. •UBsraBB BBBScpssflff. Men heeft te Parijs den Minister van Buitenlandsche zaken, Guizot maar eventjes 85 bloedzuigers ge- applieeerd, waardoor gemelde heer zich thans aanmerkelijk beter be vindt. Eeu Minister moet dus nog al tamelijk van bloed voorzien zijn, wanneer 85 bloedzuigers hem niet geheel leegzuigen. De wet op de schutterijen is aan de orde van den dag. Waarschijnlijk wordt dus binnen kort aan velen de gelegen heid gegeven, om gedwongen sol daatje te spelen. INGEZONDENE STCJKKEN. Mijnheer de Redacteur Gelieft het onderstaande iD den Nieuwsbode van 30 April te plaatsen, waarmede UEd 25 uwer geaboneevden zult verpligten. Is cr wel iets te vindendat giftiger pijlen kan aanbieden dan de vrije drukpers; en hoe wel - lekom zijn die niet aan hun welke er een groot vermaak in hebben, om hunne mede- menschen, welke zij, zonder dat hunne schand- namen aan iedereen kenbaar zijn, achter een verfocijelijk masker gewetenloos aanvallen verguizen, beschimpen of bespotten, zonder zich over de gevolgen hunner schanddaden in het minst te bekommeren. Sedert eenigen tijd zag men hier met leedwezen, dat er zul. ke laagdunkenden in ons midden de pen heb ben opgevat, om die vrijheid te misbruiken, en iels toe te brengen om anderen dieper in den poel der jammeren te storten, als zij reeds gezonken waren en daarmede niet bevredigd, zetten zij hun schandelijk en helsch ver- vermaak nog voort, en schamen zich niet, om onzen beminden en hooggeschatten Burgemees ter, bij herhaling verfoeijelijk aaD to randen. Daarvan getuigt het gerenomeerdc Vlissingsche pronkjuweel van don 23 dezer maand, hetwelk met minachting, verfoeijing en afgrijzen door ieder regtgeaard Zierikzeenaar gelezen of verno- menis. Is ditnu dedank, Edel Achtbaar hoofd van het Bestuur dezer stad, van de ingezetenen aan welks welzijn UFAb. eene reeks van jaren uwe krachten Wijd? Is dit nu de dank voor al de moeiten en zorgen, bij het klimmen uwer ja ren nu reeds de zilvereu haren uwen schedel dekken? Is dit nu dc dank vooral het goede dat UEAb. de gansche burgerij van deze stad bewezen hebt. Is dit nu de dank voor al die

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1