S. 109. 28 April. Nieuwstijdingen. (EERSTE JAARGANG.) 1845. HgflW: liet abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advebtentien worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men S3 cents zegelregt verschuldigd. ttlNNENLANDSCHE BERIGTEN. Tc Briellc is dc longziekte onder liet rundvee weer eenigeu tijd hcer- scliende geweest; vandaar dat de heer Obinnen weinige dagen drie zijner beste beesten aan deze be smettelijke ziekte heelt verloren. Voor het tegenwoordige lijden er gelukkig weer geen meer aan deze kwaal. Blijkens het Handelsblad van jl. zaturdag, moet de overledene Mer- kus de Koek een groot man geweest zijn; het zijn anders allen geen koks die lange messen dragen in het Handelsblad Men schijnt in den Haag het stelen niet té kunnen laten; ten minste men heeft nu weer den heer M. op het concert van den kamer- zanger V>'ugt 300 aan papier uit den zak gehaald. Bast op Neder landers in den Plaag deugt liet niet De tweede kamer werkt zich m 't zweet, nopens eene verorde ning op het invorderen der belas tingen. De burgers zullen er niet minder door aan 't zweeten geraken. SERBéssis. Eene dame verlangt, strenge, nimmer te ontkomen strafbepalin gen op 'tduël uitgevaardigd te zien. De Jesuiten zijn ais de dennen rupsen moeijelijk uit te roeijen in 1606 werden zij uit Veneiie in 1618 uit Boheraenin 1622 uit Nederland en Napels, in 1623 tut Oost-Indienin 1642 uit Por- tugalin 1644 uit Frankrijk in 1727 uit Spanje en in 1773 uit iiome verbannenen desalniet temin komen zij overal weder voor f en dagen zijn onbeschaamder dan ooit. In Maastricht wordt niet gestolenkapitein Berivelol Moensdie zijn geld uit zijne klee dereu mist, is eene Exceptie Iu de Belgische kamer is door 21 leden voorgesteld, eene verhooging van 't invoerregt op vreemd graan; dit heeft eene menigte petitiën en volksvergaderingen uitgelokt, waar in van 't uithongeren der schamele gemeentevan .eene hongerwet gesproken werd; de meeste voor stellers, voor den volkskreet terug deinzen, hebben 't voorstel gewij zigd. De Fransehe komedianten te AmsT. zitten en corps op zwart rad bij koninkl. sub- welken door hunnen vlug- sidie gen voorganger bij voorraad is ingepalmd. Pien controleur, te Tilburg woonachtigis traag oni de kosten van verzegeling en zegei- bewaarloonzoo te Kaatsheuvel als te Sprang ie voldoen zijn Edele's kas schijnt even zoo schraal te wezen als die, welke hij heeft laten verzegelen. INGEZONDENE STUKKEN. Buiten geld te vermorsen Weten zij niet wat' zij doen. Naar het schijnt, zal er in dit jaar toch een aanvang gemaakt worden om of naar hel. oorspronkelijke of naar een splinternieuw mo delde kerk te voltooijen; maar of er een to ren, voor eene klok, op zal komen is te be.-, twijfelen. Voor de oude kerk heeft de klok van den grijzen Donjon de dienst bewezen om het uur van kerkgaan te verkondigenmaai voor de nieuwe kan dit het geval niet meer zijn, doordien het geluid, (sedert de laatste herstelling,) nergens uitgang heeft, dan door één deurtje, waar men op handen en voeten moet doorkruipen, om binnen te komen, het welk dan ook eene klank verspreidtdie, (zoó als bij het inluiden der kermis bewezen i3 naauwelijks op twee honderd ellen afstands van den toren hoorbaar isniettegenstaande er de toonenvolgens eone nieuwe uitvinding door een paar smidsjongens, met voorhamers worden uitgehaald. En daar eene klok niet bestemd is om voor smids-aambeeld te dienen,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1