N.° 107. 1845. Woensdag 23 April. Nieuws tij dingen. w® si» (F.ERSTE JAARGANG.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woens.dag en vrijdag, des voormiddags. Advertentien worden geplaatst 35 cents zegelregt verschuldigd. A 10 cents de lange regel. Yoor elke plaatsing is men Te Koningsbergen houden de ge sprekken van den dag zich bezig met de daad van eenen, anders zeer geachten, openbaren leermees ter en opvoeder, die zijne eigene zuster uit hooide van eene erfenis bad opgesloten. De policie ontving eenen naamloozen briefzoo men zegt van iemand die uit z;ju' dienst gezet waswaarin man en vrouw beschuldigd werden. Om de zaak te onderzoekeu begaf zich de in specteur van policie naar de aan geduide vertrekken voorwendsel dit gebouw te van ten en weuschte alle bezigtigenonder van ves- den aankoop behoeve der ting. Alle kamers werden geopend, behalve de deur van ééue onder het flak, waarvan de opening ge weigerd werd. Eindelijk moest het toch geschieden, en daar vond men op eenig stroo, half naakt, verhongerd, in den deerniswaar- digsten toestand eene «nnoozele vrouw. En dit ellendig mensche- lijk wezen is de lijfelijke zuster van den heer H. die haar met eenige duizend daalders in de levensver zekering kocht, en zoo naar alle waarschijnlijkheid den dood wilde bespoedigen. Twee jaren lang had hij haar op deze wijze mishandeld. Voor de ongelukkige wordt de bes te zorg gedragen, terwijl de mis dadiger in hechtenis genomen is. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Te Rotterdam is onlangs in het kantoor van den heer ^L. Ellerman in de Wijnstraat, een diefstal ge pleegd, bestaande in kontanten en eenige duizende guldens aan wis selbrieven. De dieven, voor wien die wisselbrieven geene waarde had den, zijn later zoo goed geweest, dezelve onder de deur van den eigenaar te stekenen hem op die wijze daarvan weder in het bezit te stellen. KINDERMOORD DOOR ZELFMOORD GEVOLGD. Het is een verontrustend verschijnsel op te merken, hoezeer de zucht tot zelfmoord toe neemt, en zich vooral als gebrek aan geloof en vertrouwend berusten in het Godsbestuur in Frankrijk vertoont. Gedurig toch ziju de dagbladen met berigten van zelfmoorden op gevuld nog' zeer onlangs vermelde er één der- zelve drie te gelijk. Vaak is hij de eindpaal van een loszinnig leven, het uitvloeisel van berooide hersenensomwijlen echter ook het gevolg van bitter ziele-lijdeu. Zoo .verloor onlangs de heer C., boekhouder te Parijs, zijne door hem teeder geliefde gade. Hij had haar iu eene lange en pijnlijke ziekte met de meeste hulpvaardigheid opgepast, doch zij bezweek onder haar lijden, en met vertwijfelde smart vergezelde hij, met zijnen tienjarigen zoon aan zijne zijde, haar lijk naar de laatste rustplaats. Wat zijne vrienden en betrekkingen ook mog- ten aanwendenhoe zij hem op zijnen zoon, voor wien hij de eenige steun was, wezen, C. bleef onvatbaar voor troost-redenenen som ber en in zichzelve gekeerd gaf hij bij her haling te kennendat ook voor hem in het graf slechts uitkomst te vinden was. 5Ien deed zijne schoonmoeder, die bij hem inwoonde, op merken dat het van belaüg was, hem in de zen zielstoestand, naauwkeurig gade te slaan. De goede vrouw deed zulks en verliet hem niet dan des avonds zeer laat, op het oogen- blikdat hij zich gereed maakte naar bed te gaan. Dan des morgens te 5 ure doet een schot haar ontwaken, zij vliegt op, opent de' deur der naast de hare gelegene slaapkamer, en op hetzelfde oogenblik wordt een tweede schot gelost. De ongelukkige C. had eerst zijnen slapenden zoon en hierop zichzelven van het leven beroofd, ZIESCEHBERIGÏ. nlloe of Zijne Excellentie vaart Dus hoort men thans schier alle dagen Aan het Hotel malaise vragen En 't antwoord is attentie waard: «Zijne Excellentie ligt te zweetcn «En slaat somwijlen bitter door «Hij heeft de kramp in zijn geweten; «Maar slikt er Engelsch zout in gouden pillen (voor.'' INGEZONDENE STUKKEN. Een' zeker koning iu Australië, die vele schapen en bokken heeft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1