gf NIEUWSBODE. 1845. Maandag Nieuwstij dingen. Tv it 21 April. (eerste jaargang.) Hel abonnement is twee eueen halve cent in c De uitgave geschiedt op maandag, woensdag abvertf.ntien worden geplaatst k 10 cent 3d cents zegelregt verschuldigd. i .t Hanover, tien 7 April. Giste ren heelt alhier een broedermoord plaats gehadwelke aan dronken schap kan worden toegeschreven. Twee broeders, burgers en inwo ners dezer stad beide van maa- nelijken ouderdom, keerden van eenejagtpartij des avonds stadwaarts, ln eene herberg had men hen schijnbaar vredelievend aan tafel zien drinken alleen had men op gemerkt, dat er te veel brandewijn werd gebruikt, eu wist men dat beide broeders in een proces lagen Kort na dal zij vertrokken waren, vond men een der broederseven buiten de Aegidienpoortin zijn bloed badende op den grond lig gen, zijnde met 2 schoten in den rug getroffen. De ongelukkige leef de nog, en verklaarde, dat zijn broeder item terneêrgeschoten had. Den volgenden morgen is de on gelukkige gestorvenen de dader gearresteerd. BS&GESeBB Antwerpen, den 15 Apiil. Vrij dag morgen is in de westvlaander- sche genreen te Cuerne het volgende gebeurd: Toen de koster kwam otn de kerk te openenvond bij bij de ingangpoort der sicristy eene iraaije kartonnen doos, met het opschrift: kostelijken inhoud. De goede man verbeelde zichdat deze doos de wedergaaf behelsde van de sieraden en zilveren voor werpen welken men voorleden jaar uit de kerk gestolen had. Hij liep er dus in allerijl mede naar den pastoor trad deszelfs woning hijgend binnen en deed hem het opschrift opmerken. Dadelijk ging i week. Enkele nummers 2 cent. en vrijdag des voormiddags, de lange regel. Voor elke plaatsing is men men tot de opening der doos over maar wat verrassing den kostelij- ken inhoud was slechts een nieuw geboren welgeschapenfrisch en gezond kind. De waardige zie lenherder heeft hetzelve eene voed ster bezorgd en gedoopt. BINNENLANDSCHE BEMGTEN. Utrecht, 14 April. Gisteren, avond, omstreeks 10 ure, had alhier in de Gortsieeg, bij den tapper van Eijk, het volgende ongeval plaats: Zekere van der Sluisschoenma ker bevond zich aldaarom van der Voren af te wachten met wien hij eenige weken vroeger twist had gehad, Willem van de Graaf', smidsknecht, komt dien avond bij van Eijk, zijn bloedverwant, om hem met den doop van zijn kind geluk te weuschen. Aldaar zijnde, brengt genoemde van der Sluis hem in den onderbuik linkerzijde, eene messteek toe, bij vergissing hem voor van der Voren aanziende. De gewonde is naar het ziekenhuis ge voerden de dader voortvlugteude. De staatsuitgaven in Engeland zijn het vorige jaar 40 millioen be neden de inkomsten gebleven; waar van 10 millioen tot uitdelging dei- schuld zal worden besteed. Geen wonder, dat onze ministers met dergelijke voorbeelden van staat huishoudkunde niet op hebben. Het volk zou er echter niet kwa lijk bij varen. Te Oldenzaal heb ben twee jongens elkander met stec- nen gegooidten gevolge waarvan de een is overleden. In Posen is eeue gierige gravin met f 35,000 Js jaarlijks inkomen, van de kou gestorven. In Marokko hcerscht regeringloosheid. In Nederland regeringboosheid. In Rusland heeft eene provincie iu eenige maan-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1