$°.104. i 84 Advertentien worden geplaatst i 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 38 cents zegelregt verschuldigd. Woensdag Ot 16 April. Nieuwstijdingen. Te 'sGravenhage is Isaac Hoek oud 25 jaren schippersknecht wonende te Oud-Beijerlaudschul dig verklaard aan het afleggen van een valsch getuigenis in eene boet straffelijke zaak ten voordeelc van een' beklaagde; verklaard te zijn EERLOOS en veroordeeld tot een confinement in een rasp-of tucht huis voor den tijd van vijf jaren. Dat dit vonnis tot eene les moge strekken voor hendie het afleg gen van valseh getuigenis zoo ligt achten. Z. M. heeft het Departement van Oorlog gemagtigd, om de mili ciens der ligting van 1844die bij de verschillende korpsen van het leger in reserve zijn geplaatst, voor den tijd van drie maanden, en wel van 15 Mei tot 15 Augus tus dezes jaars in werkelijke dienst op te roepenten einde gekleed en in den wapenhandel geoefend te v/orden. De godsdienst van liefde en ver draagzaamheid doet in Zwitserland weder stroomen bloeds vloeijen. Wanneer zal de mensch toch eens ZÜU Se^00f door zijn gedrag be wijzen? H. Weijel is de genade ten deel gevallen van te zullen ge straft worden met geeseiing met den strop om den hals aan de galg vastgemaakt, brandmerk en 20ja ren tuchthuisstraf; welke gunst bewijzen hem eerstdaags te Zutphen zullen worden toegedeeld. Te Maintz is op den 31 Maart in een tuin een kist gevonden, met een' vreesselijk verminkten horlogiema- ker, die sedert 10 February ver mist werd. VEEL LIE VB K. (eerste jaargang.) %9 Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. BINNENLANDSCHE BEMGTEN. Veel liever stuursch, Dan binnen 's muurs Te stelen als een raaf! Veel liever arm Dan droog en warm En hoogst aanzien lijk braaf Veel liever kras, Dan ananas En applen van 't gezag Ten disch gereed Of mooi gekleed Te springen dag aan (dag! Veel liever pret, Door naauw gezet Te strijden voor mijn Dan dik eu vet (erf, Door valsche wet Die uitloopt op verderf! Veelliever schraapsch, Dan eeuwig aapsch In arlekijnschen rok Dan kermisbeer Door ezelheer Verdienaart aan den (stok Veel liever hard (Ten strijd gesard!); En onverbidlijk wreed, Dan laauw en koel Vol ongevoel Te breken woord en (eed Veel liever slaags Dan alledaagsch Dan maskerade krank, Dan Haagsch gezind Vol fransche wind Staag te offren: stank {voor dank I Veelliever honds, Dan binnen 's monds Te preevlcn wat niet (hoort Dan schijnbaar blij Jakhalserij Verraad, geklampt aan (booïd Veel liever Turksch Dan op zijn Urkscb. Geholpen en verzorgd. Dan 't spreekwoord U uitgelegd(slecht! Getapt, maar niet gc- (borgd 1 Veelliever Schotsch, Dan Hottentotsch, Tartaarscb en Kan'i- (baalsch Dan Sawojcedsch Bij zooveel leeds, En tergend oovond - (waalsch Vc-el liever stout Dan geld en goud Bij kamers vol geroofd Dan 't armste rijk Vervormd tot lijk En levensvuur ge- (doofd Veel liever norsch. En straf en forsch En niemand niet onl- (ziea Dan laf geheuld Mot wie verbeult Als dwingelands ge niën Veel liever scherp Dan op de terp (eer Gerouwklaagd van onze Veel liever dood Dan hoog en groot d la van Hal en meer. Veel liever' streng Dan traangepleng Onzalig Zierikzee Veel liever vrij En eenmaal blij Dan immerduvend wee, Vetl liever Mak Dan achterbaks (voik, Betrokkenvorst en Dan op zijn Spaansch Of Itaaljaansch, Ontbloot de gifte dolk. Marquis dc T hou ars Overijsselsch Edelifaan. Zinspeling op keizer Hazimiliaan bij, het toornooi te Wormstoen hij den win- derigenmaar den niettemin knaphandigen ev etrijdhaften Franschman uit 'den zadel wierp, dia reeds verscheiden ridders vdn pro fessie had ontmoedigd e:~. ontwapend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1