mwmm. Wat nu? 11 April Nie u wstij dingen (eerste jaargang.) N.°402. 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentiën worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men S5 cents zegelregt verschuldigd. Dusseldorf, 31 Maart. Te mid den van eene geweldige overstroo- ming, die hier den ganschen om trek onder water zet zoo dat men waarheen het oog zich ook moge wenden niels dan eene bare zee ontwaartheeft men evenwel tot dus verre slechts van een enkel persoonlijk ongeluk gehoord. Nabij het dorp Hamm is namelijk eene dienstmaagd, die het huis waarin zij diende door het water omringd ziende, met een schuitje van daar wilde vluglen, door het omslaan van dat schuitje verdronken. BltfNENLANDSCHE BERIGTEN. Volgens eene opgave in de Vlis- singsche Courant, bedraagt het aantal petitiënuit de onderschei dene provinciën ten behoeve der Grondwetsherziening ingezonden 92, op welke gezamentlijk 3549 handteekenilngen gevonden worden. Daarvan is, blijkens de opgaven in de Staats-Couranttot hiertoe op 72 petitiën, te zatnea met 2665 handteekeningen rapport aan de Tweede Kamer gedaan. Vlissingen 8 April. Naar men verneemt, heeft het H. M. de Ko ningin behaagd aan den Heer Bur gemeester dezer stad toe te zenden; een bank-biljet van drie honderd guldenom in het belang der we duwen en kinderen van de op den 26 Maart te dezer reede veronge lukte zeelieden,, door Zijn Ed. Achtb. te worden aangewend. bbbmmfbhu Te Zutphen is een onwillig dia ken met f 100 boete geplaagd. De weeskinderen in de Willemstad zijn paasch-maandag op 't ijs ont haald. Te Purmerend is eene veiling gehouden van gesmokkeld krentebrood. Door te hoog ge drevene ambtsijver, is een stede lijke commies te Zierikzee als lastdrager gebruikt. Te Brui- nisse is de eerste steen gelegd van een gebouw, dat de naam van Simons-buurt 2al dragen. De wolven hielden onlangs aan den landweg van Koblenz naar Trier een congresdat naar allen schijn gelijk de meeste congressen, het bekomen van eene prooi ten doel had. GEDACHTEN aan mijne gezeten medebur gers geuit) lij het beleend worden van het voorloopig everslag der Centrale Aj- deeling van de Tweede Kamer der Stateu Generaalomtrent het door de Heeren Thorbeeke c. s. gedane voorstel tot her ziening der Grondwet. Het voorstel tot herziening der Grondwet door eenige leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan die Kamer ingediend heeft bij de behandeling in de sectienhet lot ondergaan, dat men zich bij de tegenwoor dige verkiezingswijze onzer zoogenaamde ver tegenwoordiging mogt voorstellen. Eenen al- gemeenen bijval onder de leden van de Twee de Kamer had ik dan ook geenszins verwacht; neenzelfs hield ik mij overtuigddat het voorstel de bepaalde goedkeuring der meer derheid niet zou wegdragenen ditmede burgers 1 door de uitkomst bevestigdis te vens een nieuw bewijs voor het ondoelmatige van ons stelselloos verkiezingsstelsel. Door menschen van iedere staatkundige kleur, door ministers, door de vertegenwoordiging zelve, zijn herhaaldelijk op leemten der Grond wet gewezenen de regering afkeerig van eene doelmatige geheele herziening, volhardt evenwel hij die afkeerigheid niettegenstaande de gunstige omstandighedende regering bleef doof voor den wensch der natie en stelde hare verwachting te leur, dat het volteekenen der 3 pCts. leeningwaardoor zij van hare zijde getoond had de feilen eener vorige regering, onder eene onvoldoende Grondwet en gesteund door eene onwaarachtige vertegenwoordiging begaante willen bedekkendat het volteeke nen dier leening, zeg ik, haar eene nieuwe, betere regeringeene met den geest des tijds

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1