i MlfflSCBE Woensdag 1845. 9 April. Nieuwstijdingen 1NGEZONBENE STUKKEN. (eerste jaargang.) N.°10i. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Yoor elke plaatsing is men SS cents zegelregt verschuldigd. ss&g.gsesE pes'B» Brugge den 2 April. Eene ver schrikkelijke moord heeft zondag laatstleden te Becelaere plaats gehad. De landbouwer Duprezdie alleen te huis gebleven was, is geduren de «le hoogmis vermoord geworden. Bij de terugkomst uit de mis, heb ben zijne twee zonen het lijk van hunnen ongelukkigen vader zwem mende in zijn bloed gevonden. De vermoedens zijn dadelijk op zeke ren aan Damme ouden dienst knecht der hoeve, gevallen, die sedert acht dagen gehuwd was en thans te Meenen woonde. De bur gemeester heeft aanstonds de poli- cie van Meenen gewaarschuwd die den betigten dadelijk aangehou den en naar Yperen overgebragt heeft. Sedert heeft zijne vrouw eenige woorden over zijne piigtig- heid laten ontglippenen het schijnt zelfs dat zij eenen mede- pligtigen heeft bekend gemaakt. Antwerpen, den 3 April. De watervloed heeft zich sedert drie dagen in al de woningen der vijf de wijk, in het noorden der stad, uitgestrekt. De inwoners zijn ver- pligt h urine huizen te verlaten, daar deze geheel door de waters over weldigd zijn. Een soldaat is voor eenige da gen, op den weg van Tenay, des avonds, door drie wolven aange rand en gedood. Het schijnt dat de ongelukkige zich moedig heeft verdedigd, want men heeft zijn sabel gebroken en bebloed nevens hem, en twee wolven dood gevon den, De derde wolf had een. deel van het lijk opgevreten. De keizer van Oostenrijk maakt de voeten van zijne onderdanen schoonin Nederland worden de beurzen schoongemaakt. Deur waarder Smitsdie den ontvanger p. Elslroek had belasterd, is bin- nengeloodsd te Dordrecht ofschoon hij er aanvankelijk tegen protes teerde; die deurwaarder was daar wachtende op een post, die nu inmiddelsgedurende den tijd dat hij de gelegenheid zal hebben zich te bekwamen, voor hem in gereedheid wordt gebragt. De zierikzeesche dienstmeisjes over treffen de kauipensche wegens het getal dienstjaren binnen deze stad is er een die 28 jaren in eenen dienst woont; deze kreeg zeker, wanneer zij in Kampen woonde, waar de deugd zoo hoog beloond wordt, een bijbel met gouden sloten. De nieuwe president van de yereenigde-Statenmet name Ja mes Polkheeft op den 4 Maart zijne betrekking aanvaard. De naam Polka verspreidt zich thans onder allerlei beteekenissenmen heeft polkadassen, polkajassen. polka- gelieven, polkadieven enz. Hoe zou de ons voorgeslacht de handen van verbazing over zoo veel kinder achtigheid ineenslaan als het eens weder uit het graf konde oprijzen. Op Madagascar hebben twee vrouwen geduelleerd met dadels; en zulks om eenen jongen Europe- schen matroos; alzoo is koningin Pomaré thans zwanger en dronken uit liefde. Het lot der zes bedelaars van Haamstede, welke den 14 Maart op vrije voeten zijn gesteld, ais verdacht zijnde geweest van kwaad aardige bedoelingen is beslist. Na eene gevangenisstraf poor le-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1