t T waarin een speculant in fond sen op éénen zoogenaamden Beurs- dagdat is: een beursuur, meer verdient, dan 100 officieren op non-activiteit gedurende de vele jarendat zij op hunne lauweren (dat vijn stroomatrassen) uitrusten, waarin men de sterren telt; den jenever afschaften de bordeelen behoudt; de spoorwegen aanlegt, en de schepen ontakelt; de vlag respecteert, en met het geweten transigeertwat men van zulk eenen tijd denken moet, laat zich gemakkelijker zeggen dan hoeda nig men denzelven kan verbeteren! Correspondentie De bakkers worden verzocht hunne mandenbij het rondbren gen van brood, niet op stoepen of stralen te zetten, doordien het de verledcne week gezien is, dat een hond, naar de mand behoorlijk bcrooken te hebben het brood met onsmakelijk vocht besprengd heeft. Eenige bewoners van de verre- nicuwslraat klagen over de daar- slaande waterpomp; want sedert de vernieuwing zijn er altijd gebre ken aanen wel zoodat zij se dert Augustus geweigerd heeft, wa ter op te geven. En daar het niet te gelooven is dat hare bronnen zoo als bij vele menschen, opge droogd zijnzoo moet de oorzaak daarvan, noodwendig in de gebrek kige zaraenstelling gelegen zijn. Het mengelmoesvan W. wegens zekere beurtschippersis voor den N. Bode ongeschikt. Hetzelve ligt ter dispositie van den inzender. STAD8-NIEUWS. ARROND.-REGTBANK TE ZIERIKZEE. Correctionele teregtzittlng pan prij- dag den 4 April. 1845. C. v. d. P., M. T.M. B., L. li. M. H. en F, H., arbei ders, allen wonende te Haamslede, veroordeeld ter zake van bedelarij, de 4 eerste in eene gevangenis van cene maand en de 2 overigen in eene gevangenis van zes weken ieder, en in de kosten; en zullen na het ondergaan dier straf, naai de kolonie van weldadigheid wor- deu overgebragt. Op vrijdag 11. is uit het huis van arrest alhier naar Middelburg getransporteerd; om aldaar voor het Provinciaal Geregtshof te regt te staan, Jan van den Brugzijnde beschuldigd van een dubbeld hu welijk te hebben aangegaan. Op zaturdag 11. is in bet buis van arrest alhier ingebragt, de persoon van Willem Stierman, va rensgezel uit Tholen, dewelke is aangeklaagd van mishandeling en verwonding aan den persoon van Cornells Jan Kegge, mede in Tho len woonachtig. Dien zelfden nacht cirka 12 ure werden on ze ingezetenen, uit den slaap gewekt, door het geroepvan brand. De alarm-trom ver meerderde de schrik niet weinig, en weldra zag men de vlammen uit de werkplaats van den broodbakker II. Hopmans opstijgen. Oo- genblikkelijk waren er lieden welke (alle ge vaar voorhij ziende) ter h'lpe toeschooten, met dat gelukkige gevolg, dat in zeer korten tijd het vernielende element bedwongen werd. Er waren ook zeer spoedig drie brandspuiten ge reed gelukkig echter heeft men van dezelve geen gebruik behoeven te maken, waarschijn lijk door dat op het einde van den winter do grootste voorraad van brandstoffen was opge ruimd. Men zegt dat het gebouw voor brand schade verzekerd is. De welwillendheid die men zag heerschen kan niet naar waarde geprezen worden en doordrongen van dankbaarheid aarzelen onder scheidene Bakkers niet, de welverdiende hulde toe te brengen aan hunne Sladgenooten welke hunnen ouden beroepsgenoot zoo krachtdadig hebben bijgestaan: en niet tegensiaande de se dert nog maar weinigejaren genomene schrale maatregel, waarvan wij nu 14 dagen ge leden het genoegen hadden de karige uitvloei sels te mogen herdenken was er niemand die niet mede wedijverde om hulp en hijstand te bieden. VERTREK. DER BEURTSCHEPEN. IVoensdag9 April. Naar Rotterdam, 'smorg. ten 8 ure. s Middelb. 2 4 ure, Hel De AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Dingsdag, 8 April. Naar Rolterd. 'smorg. ten 6 ure, Van G. naarM,7l/2 Woensdag9 -April. Naar Gorinchem's morg. ten 7 ure, Naar Middelb. 's morg. ten71/Jure, ADVERTENTIE N. Do beroemde Hamburger Baszanger WAGNER zal op lieden maandag avond om half acht ure, in het koffijhuis Schoonzigt bij W. AKKENAAR, zich in zang en muziek laten liooren. Entree vrip Te Zierikzec ter Drukkerij van P. de Loo'/e. jtvi *-»■ *iv,^ Ui uikiivj i. Uk. VUWkl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2