r N.° 97 JS ie u ws t ij dingen. asEs&sra&s bbbscbvbv* (eerste jaargang.) Het abonnement is twee eoeen halve cent iu de weelc. Enkele nummers 2 cent. Da uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. an verten ti en worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 33 cents zegelvegt verschuldigd. Men schrijft uit Rijssel Maan dag jl.des avonds ten 5 ure, deed ecu ijzingwekkend tooneel de be- woners van de straat Maubeuge [verschrikken. Een schepsel ver toonde zich voor de ramen in volle vlammen staande. Het was vrouw van bijna 60 jaren kleederen in brand waren geraakt. Toen men in de kamer trad vondt men slechts een bijna verkoold ligchaamde handen en armen eene v/ier waren verbrand; het niet te herkennener was geen aangezigt was bleef op vonken toonden enkel haar meer op het hoofd. De ongelukkige scheen dood, doch de voelen staan. Na de die zich hier en daar ver te hebben uitgebluscht wierp men haar op een beden nadat men de koorden der rok ken van het lijf had gesneden het eenigste dat van hare kleederen niet was verbrand, dewijl dezelve iu het vleesch zaten, bemerkte men, dat zij nog leefde. De ramp zalige gaf eene zucht. De pastoor gaf haar de laatste troost der gods- i dienst; zij kon dezelve ontvangen, dewijl de tong niet geheel was ver- brand. Na 10 ure lijdeus, gaf zij den volgenden morgen den geest." BliNNENLANDSCHE BER1GTEN. Yiissingen, den 27 Maart. He den morgenomstreeks 8l/2 uur, had het volgende ongeluk plaats: Eene roeisloep van het Nederland sche Loodswezen, waarin zich vier f manschappen bevonden en welke dienstcu aan eenen Nederlandschen werdbij keeren stad bij eene (Loodskotter had iet naar de stad vep bewesten de verngt, terug W. t. Z. wind gereefde mar- zeilskoelte, door eene kwade zee uit zijja roer geworpenen te ge lijk zoodanig met water gevuld dat dezelve omsloeg waardoor de vier manschappen in het water ge raakten. Op het zien van welk ongeluk terstond een Belgische roeisloep mel zes zeelieden welke aan het hoofd lag, alsmede de Komraissaris der Nederlandsche Loodsen J. Engels met. de aan het Westerhoofd lig— gende Nederlandsche Loodsboot N.° S onder zeil gingen om hunne ia le vensgevaar verkeereude natuurge- nooten ter hulp te snellenmet het gevolg, dat de manschappen van de gemelde Belgische roeisloep het geluk hadden éen der ongeluk- kigen, met name Johannes Struijk, welke zieh aan vier drijvende jols- riemen had vastgekneldte redden; terwijl de drie overige manschap pen reeds waren gezonkenen al- zoo hun graf in de golven hebben gevonden; zijnde de namen der ver dronkene personen Krijn --Jntonis- sekwartiermeester, Lieven van Ver re en I. eender l van der Kuijl beide sloeproeijers en huisvaders de eerste van eene vrouw en zes kinderen en de laatste van eene vrouw en acht kinderen welke al len door dit ongeluk in de diepste armoede worden gedompeld en bij deze in de milddadigheid hunner inenschlieveude natuurgenoolen wor den aanbevolen. Te Oporto heeft een opstand plaats gehad tegen de ontvangers der belastingentwee dier kerels zijn gedoodalsmede in het dep. Oorreze het wijfje van een jakhals. - De Zweden zijn iu den avond van den 3den Maartbij fakkel- J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1