ZIEMKZWfflE JV.°95. Woensdag 1845. 2Q Maart Nieuwstijdingen. Paiijs, 20 Maart. Uit Algerie wordt gemeld dat den Ssten dezer, te tien ure des avonds, te Algiers een oud kruid magazijn in de na bijheid der haven gelegen met eenen geweldigen slag, gevolgd door verscheidene verdere uitbarstingen, in de lucht is gesprongeu. De ha venmuren zijn er zwaar door be schadigd het huis van den haven- commandant is onder het puin be zweken en men begroot het aan tal dergenendie daarbij om het leven zijn geraakt, of zwaar ge wond op niet minder dan 200 personen meest militairen. Een vreesselijk ongeluk heeft in de omstreek van Bastogne plaats gehad. Twee jonge priesters, de heeren C. pastoor van A. en G. pastoor van S. keerden den 4den na in eene na- bijgelegene parochie eene dienst te hebben bijgewoond terug toen zij omstreeks zonsondergang het on geluk hadden van den regten weg te verdwalen. Na zonder spoor gedurende twee uren in de sneeuw te zijn voortgetreden gevoelde een hunnerde heer C. zich derwij ze vermoeiddat zijn ambtsbroe der verpligt was, meer dan een uur lang hem te dragen. Einde- lijk zelf geheel afgemat, en het verzoek zijns vriends involgende legde de heer C. dezen aan den voet van eenen boom neder wikkelde hem in twee mantels, en begaf zich verder voort, om hulp te gaan zoeken. Maar wel verre van weder op den regten weg te komen, verdwaalde hij gedurig al meer en meer, zoo dat hij na eene ongeloofelijke in spanning, eerst omstreeks drie ure 's morgens het naburige dorp be reikte. Hier eenige bewoners op gewekt hebbende gingen deze den omtrek in alle rigtingen doorzoe ken j edochvermits wegens de duisternis van den nacht de heer G. geene juiste aanwijzing kon doen van de plaats waar hij zijnen ambtsbroeder had nedergelegd was het niet voor zes ure 's morgens, dat men er in slaagde, den tHeer C. weder te vinden. Zijne le dematen waren door de koude ge heel bevroren en verstijfd, Men haastte zich hem in zijne woning terug te brengen en twee genees- heeren van Bastogne te roepen maar de ijverigst zorgvuldige pogin gen bleven vruchteloos, De onge lukkige bezweek ten drie ure des namiddags. Wij vernemen, dat ook zijn ambtsbroederde pastoor van S. zich ten gevolge der vermoeijenissen en aandoeningen van dien verschrikkelijken nacht, in eenen vrij zorgwekkenden toe stand bevond. BLNNENLANDSCHE BERIGTEN. Goes, den 19 Maart. Men ver zoekt onswelligt in het belang van betrekkingenbekend te ma ken dat op den 8sten dezer maand aan den buitendijk langs de Wes- ter-Sehelde, onder de gemeente Hontenisse, is aangespoeld het lijk van eene vrouw, naar gissing 25 j.aren oud, gekleed, onder meer der, met een bruin katoenen kleed en donkerbruine halfzijden omslag doek j welk /lijk naar den staat «trnndwpt hlGbr AT J I" I kan genieten vat men in zijnen stand bil- orondwet, blijkt, dat de groote J lijkende kan verlangen. (eerste jaargang.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst A 1.0 cents de lange regel. 33 cents zegelregt verschuldigd Yoor elke plaatsing is men

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1