i\ ieuwstij dingen. (eerste jaargang.) IV.0 94. 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst A 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. MNNENLANDSCHE BERIGTEN. Den 12den dezer heeft J. Heij- stekte C.olijusplaat de zelfsvol- doening gesmaakt, 2 kinderen, die door het ijs gevallen warenvan den dood te redden; namelijk een I3jarig zoontje van M. Israëlar beider en in den laten avond het 7jarig zoontje van den herbergier MJanse. Jammer dat wij naast zulk eene edele daad, de jammerlijke gevol gen moeten vermelden die dikwijls daaraan verbonden zijn, dat de re delijke mensch zich zelf verlaagt, en erger dan een dierzich aan misbruik van drank overgeeft, en die denzelfden dag op dezelfde plaats voorviel en een menschen- leven koste. Een jongman, A. L,, keerde namelijk van een boeren koopdag zoo beschonken huis waarts dat hij onderweg schier be wusteloos werd; den volgenden mor gen was hij een lijk. Wanneer toch zal de inensch zijne waarde meer gevoelenom zich zoo niet meer aan buitenspo righeden van de noodlottigste ge volgen over te geven? Wanneer toch zal hel scheuken van sterken drank op koopdagen en bij andere gele genheden zoo al niet geheel afge schaft dan ten minste toeh met eene zekere matigheid plaats heb ben? Volgens berigt vau den konst en letterbode, had men den 18 Februarij te Stokholm eene koude van 2 graden onder 0 Fahrenheit, (34 onder het vriespunt,) en op meer noordelijk gelegene plaatsen van Zweden was de thermometer zelfs tot 32° onder 0 F. (64° on der het vriespunt) gedaald. De Amsterdamsche Broodbakkers hebben den 11 Maart in de Zon eene meel-zitting gehouden, alwaar met roerende kleuren de rampza lige toestand van den Amsterdam- schen broodbakker is afgeschetst, en door de steunpilaren van den oven is voorgesteld om op Paschen geen Kientenbrooden meer aan de ka lanten present te doen. Menig mees ter Bakker heeft zieli bereid be toond dit paaschoffer in den trog te doen verblijven, doch men heeft ten slotte besloten om over dit ge- wiglige onderwerp in eene nadere bijeenkomsteen besluit te nemen. Op sommige plaatsen zijn de musschen dood uit de boomen ge vallen door den invloed der nij pende koude, elders heeft men een hongerende reiger met de hand ge vangen. Een goed geconserveerd manspersoon met geld, zoekt een meisje met splint, adres aan het Haarlemseh kojjijblad. Bij Dres den zijn twee slagersknechten op den weg bevroren gevonden.Te Frankfort heeft zich iemand zelf vermoord, na eerst zijn vermogen te hebben verspeeld. In den Haag klaagt men over de ongelijke uit- deeling der geldenvoor de ar men verzameld. Sommigen, die het meeste noodig hadden hebben niets gekregenweer anderen, die het minsle noodig hadden en zelfs bij een en tandmeester geabon neerd zijn, (daar zij hunne tan den gedurig met het eten van zoe te lekkernijen bedervenhebben eene groote som ontvangen.Er bestaat plan om in Parijs in 't vervolg de lijken binnen 24 uren te verbranden cn niet meer te be graven tot gezondheid der leven den. Bij den predikant te Scheï- luinen is goud cn ziiver gestolen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1