2 ADVERTENTIEN X (oude stijl) hadt 't iiart ys gemaekt, dat er een kraey op staen kon en daer wies lover nog gras nog keren nog pruimenende hoornen en bloeide niet nog kersen nog peeren nog geen wyugaard en was ontlaten. Ende daer waren menschen die geen betrouwen op God hadden ende keerde heur lant anderwerf om en zij hadden geen vrugten. Ende andere seyde met Job, God gaf, God nam en daer sy een boet tarwe af plegen te hebben daar had sy vier hoet af in die Som er. Ende op St. Jansdag den 24sten Juny saten de oude vrouwen rnet groote lollepotten in de kerk en de 't volk kon haer niet verwar men die by de straten gingen. Ende 't begon te warmen daegs na St. Peter en Pauwelisden 30 Juny; des daegs scheen de son hel der en klaer, en des nagts regen de 't soodat alle vrugten op 't veld wi essen. Wij lezen iu de Ylissingsche Courant No. 34 het "volgende: «In, No. 60 3 Jan. 1845 van den Zicrikseeschen Nieuwsbode treed Rv als Patroon van het «Hanen-, en wel bijzonder als verdediger van »het Kemphanen-geslacht op; en daar Patroon «sedert jaren als Voeder en Kweeker van de «bewuste Kemphaan bekend is, zoo kan het «niet anders, of het moet spoedig voor het pu- «bliek zigtbaar zijn, welk een natuurlijke loop «de windstreek heeftte meer daar de Oos- «terhaau ziet dat de Westerhaa'n ook los is ge wraakt, en de Wester de Ooster tracht te nade- «ren, zoo kan Patroon zich nu verheugen met «den triumf der Westerhaan, om reden de «Oosterhaan het Westerhaantje met haar ge- wslaeht te gering en te nietig beschouwd om «kam en sporen daar meer voor te scherpen." Maart 1845. G. &E&S©!1 m w In Parijs staat een vader te- regtwegens het verronselen zij ner dochter in een publiek buis. Diezelfde man was gebrevetteerd door Z. M. Lodavijk Philips. In Groningerland is een med, doc tor gevat, als verdacht 2 menschen met vergif naar eene andere we reld te hebben gezonden. Toen een weduwenaar van circa vijf en zestig jaren onlangs met eene we duwe die nog bejaarder was, ia het huwelijk trad, nam de dorps prediker bij die gelegenheid tot tekst: aVader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen!" Als Seneca de waarheid heeft gezegd, dan zijn vele menschen in het bezit eener altijddurende jeugd, zonder het zelf te weten. Want, volgens dien wijsgeer is een ieder zoo lang jeugdig als hij zijn ver stand niet gebruikt. Te Ouwer- kerk heeft een paard zichzelven zoude levens niet of l liet i ge- hebbenwaardoor het in een welput verdronken dit dier den last des meer hebben kunnen tortschen, zou, zoo als bij velen thans geval is de krib wat hoog geworden. dier wanhopig is INGEZONDEN STUKKEN. Scheppen en sloopeu is de geheele werking der natuur. En dat daar voor meiisehenhan- den vernuften en groote sommen geld dik wijls dienstbaar moeten zijn, zat aan eent Zierikzeesche halve kerk, weldra bewezen woi- den. Maar zoude het, alvorens daartoe ovei te gaandan niet piigtmatig zijn, een open lijk verslag, aan de burgerij te leveren, no pens den toestand der fiuanciën? en wel: l.o Hoeveel de oude kerk heeft opgebragt. 2.o Hoeveel er door de ingezetenen enz. aai is opgeofferd. 3.o Hoeveel er is verbouwd; en 4.o Hoe groot het voorhanden zijnde kapitaal, naar den tegenwoordigen koers der na tionale schuldbrievendoor interest o| interestgeworden is. En zonder dit, heeft immers niemand ken nis, hoedanig hunne gelden zijn gebruik! geworden? Of heeft niemand daar iets mei: te maken? mij dunkt ja', want beheerdenI hebben er niets meer eigandom aan, dan vele partikuliere ingezetenen. En wanneer nu dit al les, aan de beloften, welke tijdens de intee-1 kening gedaan zijn geworden, beantwoord!, j en het kapitaal was eens niet toereikende, oniii gemaakte plannen te volbrengendan zoude het immers niet buiten de mogelijkheid zijn dat de goede wil nog bestaat? want een' goed le beer geeft vertrouwen Of heeft de kerk noel geene bespotting genoeg naar buiten verspreid' 1 Het verduurde kan hersteld worden, maar over I de toekomende zoude het nageslacht wraaï j roepen, zoo lang den eenen steen op den ande-1 ren was bevestigd. BURGERLIJKE STAND TE ZTERJK.ZEE. GEHUWD: den 19 Maart. K. IJolm met M. van Dijke. J. Beije met G. Rotte. OVERLEDENden 20 Maart. J. A. Frenk, oud 13 maanden (zoon). J. Brak, oud 84 jaren, weduwenaar van A, Schouten. Uit de hand te koop een MOESTUIN groot ongeveer 100 oude Roeden, gelegen binnen deze Slad, bij de Zuidwelle-pQOi'b te bevragen bij A. DEURLOO. De kooper kan dadelijk van. lid gekochte gebruik maken. Te Zierikzee, ter Drukkerij van P. de Loo/.e.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2