STADS-NIEUWS. te bemoeijen. Overal klaagt liet volk dat het de belastingen niet betalen kan; eenigen vragen zelfs wat zij met een' mond doen als zij er toch niet voor te eten hebben. In wél bestierde koningrijken kan het uiten van denkwijzen en staatkundige gevoelens, der regering niet schaden. Waar geen buskruid aanwezig is, behoeft men het ta- baksrooken niette verbieden. INGEZONDEN STUKKEN. Nu of Nooit; een ernstig woord aan alle gezeten burgers van Nederland. Dit is het opschrift eener brochure, ten doel hebbende om ieder burger met da gebre ken der Grondwet bekend te maken. Deze brochure lezende, zal men al spoedig zien dat ieder die bet belang zijns vaderlands ter harte neemt, verpligt is, te petitione ren, ten einde tot de hoog noodige verande ringen der Grondwet te geraken. Te betreuren is het voorzeker dat de Hooge Regering daartoe niet reeds is overgegaan, vooral daar de behoefte naar die verande ringen zoo dringend is gevoeld. Jammer zeg ik, is bet dat Neêrlands volk tot bet mid del van petitioneren is moeten overgaan, daar toch op deze veranderingen, door eenige regt- schapene volksvertegenwoordigers reeds ondar scheidene maleD is aangedrongen. Welaan dan ingezetenen, nu is de tijd daar, en ncoit zal zij wederkomenlees en herlees deze brochure, en wanneer gij van hel daarin geschrevene zijt overtuigd, waaraan, wanneer men een regtscbapen vaderlander is, niet valt te twijfelenschaart u dan aan de zijde van een aantal andere stad- en landgenooten, en helpt tot het ware doel, de verandering der Grondwet medewerkenen laat u niet af schrikken door de zoodanigen die door ambt of bediening het grootste belang hebben u hetzelve af te radenmaar raadpleeg uw eigen hart, raadpleeg uw eigen belang, en dit vordert noodzakelijk eene verandering der Grondwet. VRIJE GEDACHTEN. Mozes heeft een wet gegeven Bestemd tot 'teind vaD 's werelds lot; Door d'hand des Eeuwigen geschreven, Staat daar het achtste Godsgebod. Waar have en vrijheid wordt gesloopt Daar is 't dat bloei ten grave loopt En soortgelijke knev'larij Verwekte altijd muiterij. Want er waren groote en kleine sprinkhanen, die het veld bedek ten, en al wat door den hagel niet vernield was, af aten Sste plage. Zierikzee. N. EENIGE VRAGEN. Wanneer schijnheiligheid, Met wraaklust zaamgepaard Een 's menschen val bereid Wie! noemt dit niet ontaard? Wanneer een visscherman Die anderen slechten noemt, Zich braaf niet noemen kan Dient zoo een' man geroemd? Wanneer een Maatschappij Zich inet hem steeds geneerd, En and'ren brengt in lij, Dient deez' dan wel geëerd? Zzee. O EÜ E lf É2 fe r?ï 3 H E, veel is niet genoeg, genoeg is veel. Croesus was koning van Lydië en staat als eene der rijkste vorsten van zijnen tijd bekend. Zijne schat ten hadden eenen vijandigen na buur uitgelokt om hem te beoor logen aan wien het gelukte den rijken koning gevangen te nemen, hem van zijne staten en schatten te berovenen zelfs het vonnis des doods over hem uit te spreken. Al zijne pluimen hielpen hem niets; alleen de wijsheid van So lon behield hem het leven zonder welke hij zich geduldig had moe ten laten pluimen In deze. omstan digheid besefte hij de geringe be- duidenis van zijnen dos en leerde de bede Geef Heer gebrek noch overvloed, Maar mijn bescheiden deel Zoo wordt ik door u wijs gevoed Eu, heb ik weinig 't is mij goed, Genoeg behoeft niet veel. De prijzen van de loterij van handwerken en voorwerpen ge trokken in tegenwoordigheid van den Notaris M.r J. J. Ermerins, kunnen door de belanghebbenden op het raadhuis dezer stad worden afge haald op donderdag den 20 Maart 1845, en wel van N.o 1 tot 100, van 1 tot half 2 ure, 101 200, half 2 tot 2 201 303, 2 tot half 3 Hij den uitgever dezes is de lijst van uitgekomen prijzen voor een ieder gratis ter bezigtiging ge steld. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. GEBOREN: den 16 Maart. Eene dochter van J. van der Ploeg en G. Gra- veleijn. OVERLEDENden 16 Maart. S. J. Reuse, oud 79 jaren, weduwe van J. V, Duivenee. TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2