1843. Nieuwstijdingen. (eerste jaargang.) Het abonnement is twee eneen halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is me® 33 cents zegelregt verschuldigd. stis'iïracs!® Augsburg, 22 Febr. Gelijk de Wurtembergsche bladen eene treu rige reeks van ongelukkeu opsom men veroorzaakt door den stren gen winter, zoo lezen wij ook in de Beijersche dagbladen van een aantal personen, die op het veld, onderweg door den nacht overval len, bevroren zijn. Een ongeluk van eeneu antieren aard gebeurde 11. dingsdag op een dorp, twee ureu van iiier. Twee jonge lieden, een blikslagersgezel uit deze stad en een boerenmeisje, dat hier diende, wier ouders eene verbind ten is tus- sehen hen niet wilden toestaan hebben elkander, naar het schijnt op een terken, doodgeschoten. Men vond ze bijeen liggen op den hals doek van het meisje, welke op de sneeuw uitgespreid lag. De kogel was het meisje door de long, den jongen man door het hart gegaan. e&kssrona réwmwsib® De Nederlander is te Emmerik van zijne ankers geslagen en uit de haven gesleurd de Nederlander wordt niet minder in zijn eigen laud van zijne middelen ontroofd, ge slagen mishandeld enz.enz. De koophandel neemt in Veuetie hand over hand toe. Dier gaat hij met stoom achteruit. Dr. Brill te Zutphen, krijgt een' bril van Dr. pan Eekte Axel. XJit Dordrecht is reeds de 3de petitie verzonden. Men zegge wat men wilexempels hebben kracht. Overleden de mar kies van Westminster met een in komen van ƒ500 per uur. In 1814 is er in Gelderland maar een nian en eene vrouw gescheiden en 513 kinderen extra nuptias in de wereld gekomen. Er wordt puin gedolpen te Biervliet. Alsof er geen puinhoopen lopen den grond van Nederland stonden De heer j. v. G., te Purmerende, zal op aan staanden zondag zijne proefnemin gen op zoogenaamde springschoenen met veeren hernemen; hij zal in een half uur van Purmerende naar Amsterdam vliegen. De doodkis ten rijzen te Zierikzee in prijs want onlangs is door een kisten maker maar eventjes ƒ20 iii re kening gebragt voor eene kist van greinenhoutDeze woningen zijn de eenigsle waar geen personele belas ting van betaald behoeft te wor den. Ingezonden INGEZONDEN STUKKEN. {Eene fabel.) aangekomen een aantal ooijevaars, bestemd om ons d« naderende lente aan te kondigen. Een oogge tuige verhaalt een zeer zonderling voorval de zer diereu, als hij zegt: «kort"voor de lente op reis zijnde, was ik voornemens op St. Ma thijs 's morgens zeer vroeg mijne reis voort te zetten, doch wierd vertraagd door een bui tengewoon schouwspel, dat zich aan den zui delijken gezigteinder vertoonde. Toen ik konde onderscheiden wat er in het luchtruim gaande was, stond ik niet weinig verbaasd over eenen grooten troep ooijevaars, welke geregeld kwa men aanvliegen; aan den voorsten was de eer te beurt gevallen, hunne komst te mogen aan kondigen en hij klepperde aanhoudend zeer hard; de troep viel digt bij mij neder. Het geklep per; hetwelk hij velen schrik en .ontsteltenis had teweeggebragt, hield nu op; statig en met al den ernst welke men zich van zulk een dier kan voorstellen, kwam er een langbeen te voor schijn, zag met verwondering naar een groot aantal nieuwsgierigen, welke over deze onver wachte vrienden niet in hunnen schik waren, en begon het navolgende te klepperen: «zeer «kort voor wij op reis gingen, hoorden wij «eene buitengewone beweging onder de kik- «vorschen; allen rekten wij onze lange hal- «zen naar zulk een heerlijke spijze uit, na «eenen langdurigen winter te hebben doorge- «bragt, verlangden wij zeer onze magen met «eene aangename spijs te kunnen vullen ea «alzoo een aantal kikvorschen te mogen ver- «sliüden; na onze aankomst zien wij ons zeer «teleurgesteld, en moet ik in naam mij nor «langbeenige broeders luide verkondigen, dat «wij onze bevreemding moeten te kennen ge- 1 «ven, dat de rumoermakeade kikvorschen nog

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1