No° 85. Woensdag 1845, 26 Februari N ie uws tijd in gen (f.ekste jaargang.) Hel abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. advertenties worden geplaatst a 10 cents de lange regel, Yoor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. Een sclioon voorbeeld van regt- vaardigheid in onze dagen he iaas lot de zeldzaamheden behoo- rende, heeft le Brugge plaats ge had Een der aanzienlijkste kooplie den dier siad bevond zich, door een zamenloop van omstandigheden, in de onaangename noodzakelijkheid de uitoefening zijner zaken te schor sen en met zijne schuldeischers schikkingen aan le gaan aan wien li j slechts veertig ten honderd zij ner verschuldigde sommen kon betalen. Men kende de braafheid van den man geloofde hem op zijn woorden allen namen de aan geboden schikkingen aan. Weinig tijd daarna overleed de koopman. Zijne vrouw en kinde ren mogten zich nu als volkomen vereffend met hunne schuldeischers beschouwen vermits allen gereede- Üjk in het aangegane verdrag had den toegestemd. De vrouw en kinderen echter beschouwden dit zoo niet, en ondernamen dus de moeijelijke taak, hunne schuldei- schors geheel te betalen. Deze ede le taak is volbragt. Na jaren moei te en ontbering is het hun gelukt, de som tot het dekken der schuld henoodigd te verzamelen, en, nu eenige dagen geleden, ontvingen al le de schuldeischers eene uituoodi ging, om bij den notaris de zestig ten honderd, die zij vrijwillig had den afgestaan, te komen ontvan gen. Men heeft, sedert dat de koude zich op nieuw zoo hevig heeft doen gevoelen verscheiden onheilen vernomen. Een militair, die te Charleroy in arrest was gebragt is des anderdaags dood gevonden. Een kind, hetwelk in de ge meente Jtimetiu een bosch was gebleven, om er bout te rapen is dood gevrozen. OmNENLANDSCHE BERIGTEN. Onder de belastingen waarvan sir Robert Reel de wijziging voor stelt, behoort die op de deuren en vensters. Bij den omslag dezer belasting zou men niet meer schat ten het getal der openingen in een gebouw gemaakt, maar de opper vlakte van den grond door het gebouw zelf beslagen. Dit is eene gelukkige verbetering; want op die wijze zou de ergerlijke ongelijkheid verdwijnen volgens welke de wo ning des armen werkmans zooveel betaalt, als het paleis van eenen rijken bankier. Dit moge tot wenk strekken aan meester aan Hall; maar ongelukkig is het te denken, dat hij er niet op zal letten, Dreischor, 2i Febr. Heden is onderstaande petitie aan de Tweede Kamer der Staten-Gcne- raal opgezonden Edel Mogende Heeren Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, de ondej-geteekendenallen inwoners der gemeente Dreischor provincie Zeeland. Dat zij met belangstelling hebben gezien, den door de Staten-Generaalherhaaldelijk uitgedrukten wensch eener herziening dei- Grondwet als het middel waardoor een groot deel van de ongelegenheidin welke het Va derland verkeertzoude kunnen worden weg genomen. Dat zij in de innige overtuiging van de nood zakelijkheid dier herziening, zich met het. daartoe, door de heeren Thorbeeha c. s. gedane voorstel vereenigen, en alzoo U Edel Mogenden eerbiedig verzoekendat ontwerp, hetzij ge wijzigd, hetzij zoo als het daar ligt, aan le nemen. Dat zij echter met meerderen van gevoelen zijn, dat eene herziening onzer staats-instellin- gen tot geen voldoend resultaat zal leiden zoo niet vooraf door U Edel Mogenden krachtige maatregelen worden vastgesteld, om den gang dier herziening buiten allen ongeoorloofden in vloed te doen plaats hebben. Dat ook zij met velen van oordeel zijn, dat, al komt een Grondwets-herzicuing met de hierboven aangevoerde voorzorg tot stand, de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1