2 komt er niets op aan. Adres bij Em maop de kalvermarkt te'.y Hage. Te Voorburg is een kind van negen jaren verdronken. Des morgens heeft het sehaap nog geleefd en 's mid dags was 't al dood zegt het Han delsblad. Hoe is 't mogelijk?! Wanneer eene jonge jufvrouw of weduwe een' jongman het plaizier wil doen, hem gelukkig te maken door een huwelijk moet zij maar schrijven onder W. B. V, A., poste restante Utrecht. SEE8ï@E&WESUi, Een Poolsche Jood, onlangs te Amsterdam ziek geworden zijnde, had na zijne herstelling van zijnen doctor eene zeer hooge rekening ge kregen die hem nog hooger toe scheen, wanneer hij nadacht, hoe weinig hij in zoodanig geval in Po len zou hebben betaald. Des an deren daags vouwde hij, bij het bin nentreden van zijnen arts zijne han den en scheen te bidden. Hoe zoo aandachtig, mijn vriend, vroeg de doctor Ik dank God, dat ik in Amsterdam ziek ben geworden. Waarom? vroeg de Aesculaap we der. Omdat ik, zoo ik in mijn va derland eene zoodanige rekening had moeten betalenten minste nog vijf jaren had moeten ziek zijn. De oude heer P. droeg jaren lang een rok, die hem afschuwelijk zat. «Mijnheer P.," vroeg ik hem eens, «wie heeft u dien rok gemaakt?" «Kleermaker die en die." «Maar, in 's hemels naam waarom laat gij hem niet wat veranderen?" «Dat zal ik je zeggen Ieder een vraagt mijwat knoeijer mij dezen rok versneden heeft, en zoo kan ik soms tot twintigmaal op één dag zijn naam tot waarschu wend voorbeeld stellen. Ik draag den rok dus puur en alleen, om mij op dien verwenschten lakeubederver te wreken. Mijn rok is een wan delend wacht n voor den boozen hond Een Savoyaard won den kost met een' aap en een' beer, die hij aan het volk vertoonde. Hij werd zóó zeer toegejuicht om de grap pen die zijn aap maakte, dat hij het wilde beproevenden beer ook eenige potsen te leerendoch deze werd boosen pakte zijn' leer meester tusschen de klaauwen. Toen de Savoyaard, niet zonder moeite, gelukkig uit het gevaar gered was, riep hij uit: «Wat ben ik toch een gek geweest, dat ik geen on derscheid maakte tusschen een' aap en een' beer; een beer, mijne vrienden is een zeer statig per- sonaadje gelijk u thans duidelijk blijkt, met wien het ons volstrekt niet betaamt, den draak te steken.» STAD EN LANDNIEÜWS. ARROND.-REGTBANK TE ZIERIKZEE. Correctionele teregtzitting pa n prijdag den 21 Felruarij 1845. C. K., huisvrouw van H. v. L., oud 33 jaren wonende te Zierikzee, van beroep naaister, vrijgesproken van de aanklagl van ontvreem ding van twee bodems yoor mut sen en een bonten zakdoek. Zierikzee, 24 Febr. Hedenmor gen ten 5 ure, zijn 115 man troe pen, van de 7de afdeeling binnen deze stad aangekomen; welke troe- pen bestemd zijn, om, met de schut terij en polick', de versloorde rust j te herstellen en te waken voor de belangen der burgerij, en tot hand having der wetten van den Slaat. Wij zijn in slaat onze geabou- neerden buiten de stad teberiglen, dat er op zaturdag- en zondaga- I vond 11.geen de minste ongere geldheden hebben plaats gehad. Een matroos die met het schip de Roompot de reis naar Oost- Iudiën moest hebben medegemaakt, j is van reisplan veranderd en heeft, na gemonsterd te zijn, koers naar Yiane gezeten isin de ver- loopen week behouden aan de over zijde aangekomen. Men kan onze lezers met zeker- beid beriglen, dat uit de gemeen te Dreischor (hebbende eene be volking van duizend zielen) een adres aan de tweede kamer der Staten Generaal, tot herziening der grondwet is ingezonden waarop alle huisvaders der gansche gemeen- te hebben geteekend, In het volgend N.° zal het adres worden medegedeeld. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. GEBOREN: den 21 Februarij. Een zoon ran G. Aalburg en H. Wesscls OVERLEDENden 22 Februarij. M. Stouten, oud 58 jaren, weduwe Tan J. Gloude- TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2