STADB-NIEUWS. verhinderen, zijne misdaad te volbrengen er bad eene worsteling tusschen hen plaatszij greep het mes bij het lemmet maar hij ont rukte het haar, en sneed haar hierdoor sterk in de hand, waarop hij haar eene snede in het aangezigt wilde toebrengen hetwelk door haar gedeeltelijk werd afgeweerd; doch waarbij haar een stuk van den neus werd afgesneden. Op het geschreeuw dezer ongelukkige moe der kwamen eenige buren toegeschoten. Dit ziende, keerde Duquay het wapen tegen zicli- zelven, en bragt zich drie of vier steken in de borst toe, waarna het gelukte, hem te grijpen en te ontwapenen. De wonden, welke hij zich- zelven heeft toegebragt, zijn ernstig; doch schij nen niet doodelijk te zijn. Depolicie, welke van de misdaad verwittigd was geworden, be gaf zich ijlings ter plaatse waar zulks gebeurd was, om de zaak te onderzoeken, en bragt vervolgens den moordenaar naar het hospitaal over, waar hem alle hulp der kunst wordt toegebragt, en waar hij tot aan zijne genezing goed bewaakt zal worden. Eene wet van 29 Niv. XIII. geeft aan iederen vader van zeven kin deren het regt, om één zijner zo nen door hem aan le wijzen, die zijn tiende jaar zal hebben vervuld, ie doen opvoedendoor en ten koste van den Staat. Een inwo ner van Tongereu heeft dezer da gen het voorregt dier wet inge roepen en vordert er de toepas sing van, bij het Belgische Gouver nement. Die wet is bij ons even als in Belgie executoir verklaard, zij is bij ons even als in Belgie door geene latere wet afgeschaft. Gij vaders derhalve van een zeven tal kinderenkunt wanneer er een onder is, dat zijn tiende jaar heeft vervuld, dat kind doen op voeden door en ten koste van den Staatalle wetten, die slechts van verre geschikt zijn om uwe beur zen te ligten worden opgewroet baast u dus, en roept de gunsten in der wet van 19 Jan. 1805. i Aan de Tweede Kamer is eene splinternieuwe wet op de schutte rij voorgedragen de leden der reg- terlijke magt, presidenten niet uit gezonderd, zijn dienstpligtig tot hun 49ste jaar; doch de geregtsdienaars zijn vrij, alsmede de nachtwacht, de veldwachters de professors en de schoolmeesters, terwijl doc tors en de advokatenkosters en onder-kosters zullen moeten exer ceren, des verkieseude met per missie te paard. (Art. 106.) De heer fillemainminister van het middelbaar onderwijs in Frank rijk, zegt, dat hij lang zpo arm niet isals men wel denkten dat Frankrijk gerust de duiten hou den kandie men hem jaarlijksch heelt toegelegd. Met belang stelling lezen wij in de nieuwspa pieren, dat de Bosschenaars ïveder schaatsen rijdenzou men dat bij vriezend weder niet overal in Ne derland doen? De Keizer van Rusland heeft de geelzuchtmenig een van zijne collega's potentaten heeft de speelzuchtweder anderen de roof- oï kivelzuchtof ook wel de kivistziekte en uniform zucht. Men gelooft, dat de ziekte, aan welke de Keizer van Rusland laboreert, het zekerste geneest en houdt de laatst genoemde voor incunabel. De Loterij van Handwerken en Voorwerpen door Z. 31. den Koning toegestemd zijnde, waarvoor de Loten te bekomen zijn bij den uitgever dezes, rekenen wij bet pligtonze geëerde Geabonneerden uit te noodigen daar in ruimschoots deel te nemen. Achten de aanzienlijkste en rijkste onzer vrouwelijke stadgenooten het niet beneden zich, hare talenten, tijd en moeite ten offer te brengen, om in de dringende behoeften ba rer verarmde ingezetenen te voorzien mogen dan ook velen, hun onvermogen om hand- kunstgewrochten te vervaardigen vergoeden door eene onbekrompene deelneming in die Loterij en alzoo de zoete zelfvoldoening sma ken, om de armen te verkwikken en te verblij den met een vlokje van kunne verwarmende kleederen, en eenige kruimels van hunne wel voorziene tafels; daarin hunne dankbaarheid betoonende, voor de onverdiende onderschei ding, dat zij niet bebooren tot de voorwer pen van regtmatig beklag en hard te verdu ren armoede. Zierikzee, 18 Febr. Heden mid dag heeft op het schip de Roompot een droevig ongeluk plaats gehad. De Opperstuurman J. M. de Poin ter, van Amsterdam, op het dek werkzaam zijnde, viel door het luik in het ruim van het schip, en bezeerde zieli zoodanig dat hij roerloos bieef liggen. Wonden oi' breuken zijn vooralsnog niet ge vaarlijk, BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZKE. GEBOREN: den löFebruarij. Een zoon van A. de Paauw en H. van Driele. den 17 dito. Een zoon van A. van de Stolpe en J. J. Post. OVERLEDEN: den 17 Februarij, J. A. Ribbe, oud IS weken (dochter). TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2