US. Maandag 10 Februari] Nieuwstijdingen Ill" I Üï.ü76. (KEK.VI I JAARGANG.) 1845, :hiedt op en vrij- igs. üiinn Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. et lijk stede- De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. zijne IUNNENLANDSCHE BEMGTEN. '.s Hcrtogenbosc.li 1 Febr. Hoe onvoorzigtig bet is, kleine kinderen, wanneer ouders zich om eene oi andere boodschap uit bun huis ver wijderen alleen te laten, heeft (gisteren morgen alhier eene moe der ondervonden. Deze begaf zich (naar de markt, en liet twee kin deren waarvan liet jongste twee jaren oud was, geheel alleen in liet huis; deze kleine had zich met het aansteken van zwavelstok jes willen vermaken en hierdoor raakten de kleederen in brand, zoodat ze deerlijk gebrand door de buren werd gevonden, terwijl ze heden aan de gevolgen der brand wonden is overleden. «aNC&BiCMfcB bbbsbvsk. Op het laatst aan het hof gegeven gala-bal is de lieer wan Dam wan Isselt niet tegenwoordig geweest; zelfs zoo men meent niet verzocht, 't Is te hopen .lat gen. staatsman vu ii'tduiciid volgens zijne eigene pij pen zal blijven dau.s-.en.In Frank rijk is een rentenier gestorven, die sedurt 10 jaren bedlegerig is geweest, en nooit een' geneesheer heeft wil len hebben. De heer Lamps/us van Hoorn die lot den adelstand behoorde, heeft zich uit de regis ters van den adelstand laten schrap pen. Voorwaar! niet veel eer voor den grooten jonker can slkerlaken Op eene partij gegeven door den gouverneur van Vriesland, zijn de S gasten zoo mnu getracteerd dat zij 4 uren hebben gedanst zonder iets te krijgen dan eenige koekjes en beschuitjes, eu alzoo genood zaakt waren, om, na afloop van dezelve, fri een logement op eigen kosten te souperen. Ook zijn eeni ge officieren van het garnizoen en die der schutterij geheel vergeten. -4 -- INGEZONDEN STUKKEN, Mijnheer de Redacteur! Daar mij, onder het lezen van 't geschrijf, voorkomende in de Zierikzeesche Courant dato 7 dezer: geteekend X. en X., den lust bekroop, om ook eens iets te schrijven, zoo verzoek ik UE. de goedheid te hebben, om het daartoe aangebodene een plaatsje in de zooveel gelezen» Nieuwshode te willen verleenen. Evenzeer als de burgers X. en X-; het betwij felen, evenmin geloof ik dat de Arnh. Courant aan ons de namen van 1200 met de grond wet bekende mede-burgers zal vermeldenzoo min als ik mij zoude durven vermeten, om een werver met 1200 mannaar welker na men ik nieuwsgierig zijnde (dus niet keu), voor het grootste gedeelte, met zekerheid do kennis, wat een grondwet is zoude, durven ontzeggen vreezende, dat ik mij door eene dus danige gestelde zekere onzekerheid niet al leen bespottelijk; maar, dat ik daardoor be kwame mannen en die met de meeste men- schenkennis begaaft zijn, beschaamd zoude maken. Wat nu de nieuwsgierigheid van X. en X. betreftdeze toch is als van geen belang te achten, want dusdanig zwak zal (voor zoo veel ik kan bevroeden) geen voor- of nadeel aan de bedoelde zaak toebrengen en rade X. en X., dat, indien zij niet bevredigd rnogten worden, evenzoo te deuken als ik namelijk, dat den inzender der bewuste tijding, iemand is die welligt al te spoedig gelooft, en te voor barig handelde, werpende den Mantel, die zoo menigmaal voor, door eu om ons stervelingen gebezigd wordt, over iets dat ik veeleer aan te goed dan aan kwaad vertrouwen wil toe- schrijven want toch het laatste te veronder stellen schijnt mij wat al te liefdeloos voor barig eu onverantwoordelijk. Schrijver dezes. Mijnheer de Redacteur! be hoort ook tot de burgerklasse, en al zijn de gebreken in de grondwet bij mij ook on bekend, zoo ben ik evenwel zon vrij geweest o.m op eene petitie te teekenen, »ls daartoe ge- nooptdoor het vertrouwen hetwelk ik stel iu de heeren Tlwrbectce c. s., als verstandige, onbaatzuchtige en edeldenkende volksvertegen woordigers, aan wien, zoo ik meen, dezen zoozeer gewigtigen post werd toevertrouwd, en men ge schikt oordeelde, om voor de regteu van ons te helpen waken, eu geloof steeds van daar door te hebben medegewerkt tot bereiking van een doel, welkes heilzame gevolgen voor Nederland onberekenbaar kunnen zijn. TJit een en ander, Mijnheer de Redacteur zal UEd. het groote verschil van denkwijze tusschen mij en X. eu X. gemakkelijk ontwaren:: deze bur gers toch schijnen te vermennen, datmenschen, die met de grondwet onbekend zijn, niet moes ten teekenen, terwijl ik zulks, niettegenstaande mijne onwetenheid deed. Doch om X. en X. een klein Idó te geve* dat er aan eene zaak als zaak zeer dikwijls minder gelegen ligt dan san derzelver uitvloei

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1