l l ^/i> 2 STADS-NIEUWS. ADVERTENTIES bij den haard was gelegen, en waar van, door een vonk de haren ont brand in ligt ontvlambare voor werpen 7icli had zoeken te ver bergen. Het belgisch ministerie is nog altijd zoo gesuikerddat zij de werklieden uit de raffinaderijen, zoo zij zich niet tot reden willen laten brengen door de militaire xnagt zullen moeten laten conjijten. De belgische deserteurs verster ken vrijwillig ons leger in dè Oost- Indien. Men kan nagaan welk een aanwinst zulke manschappen voor dat leger-corps is. De leden van de tweede Uatner der Staten-Gene- laal zijn tegen den 6den Februarij aanstaande bijeengeroepen. Hoe komt hetvroeg iemand dat le dige hoofden in de maatschappij dikwerf eene zoo hooge plaats in nemen? Wel, dat is eene natuurwet, antwoorde zijn vriend. Denkt slechts aan de lucht-ballons, hoe ligler de bol is, des te hooger stijgt hij. Te Berlijn bevinden zich 7000 per sonen, die als crimineel-veroordeel den onder opzigt der policie staan. INGEZONDEN STUKKEN. Zegt met wien dat gij verkeerd Zoo heb ik u aard geleerd. Cats. Niemand zal voorzeker zich meerder verheu gen een menschenleven gered te hebbendan hijwiens leven eenmaal, met gevaar van het leven des Redders zeiven uit den gapenden afgrond des doods is gered geworden. En welk eene streelende zelfsvoldoening zoude het niet zijn, als zoodanig een geredde, zijnen redder, wanneer die eens in het gevaar ver keerde om door de tanden van het graf ver zwolgen te worden het zijne te wagen, om dien muil zijne prooi te ontrukken. Gelukkig echter dat de onderstaande redding, niet als zulk eene schuldvoldoening is voldaan gewor den- Zaturdag 11. begaf zich kapt.*] S. Ankerson, voerende het galjasschip Anna Maria-van Elbe an Broek, met twee zijner vrienden, waaronder een kolenknecht, naar de zoogenaamde tolhut, gelegen tusschen deze stad en het gehucht Capeljlewaar genoemd gezelschap zich zoo overlaadde en waardoor de kolenknecht als de zwaarst beladene op de terugreis van den koers raakte, en van den dijk in eene volle sloot met water verdwaalde waar hij zender de uiterste krachtsinspanning van Anker son, gewis den dood inde golven gevonden zoudt hebben; en na op strand gesleept te zijn, kwamen zij mét veel sukkelen aan de poort waar hij in een hoekje zoo lang werd nederge- legd tot dat twee matrozen van Ankerson hem kwamen afhalen, welke hem op hunne schou ders naar zijne vrouw bezorgdendie hem ver der verpleegde en wien het dan ook gelukte, den drenkeling het leven te mogen behouden Mogt het der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen behagen, deze gevaarvolle redding van Ankerson op het plegtigst met haren rijksten lauwer te bekroouen opdat onze naburen kunnen zien dat in Zierikzee het beginsel woontom moed en menscheuliefde naar waarde te waarderen en te beloonen, en alzoo eere te ge ven aan hem, wien eere toekomt, waaruit de stad- genooten van Ankerson zullen zien; welk een regtschapen pligthetrachtend scheepsbevelheb ber er in hun midden woont Zoude A. Visser wel ooit uit zulke draai kolken gered behoeven te worden En heeft hij wel ooit op zulke stroomen zijne eer en leven gewaagd Veritas. Op 1!. dingsdag avond is in hel huis van arrest alhier iugebragt, Jacoba den Engelschmanwed. 'j Marinus Slotemaker, woonachtig in de gemeente Poortvlietals hoog verdacht, van moedwillig brand in genoemde gemeente te hebben gesticht. Naar men verneemt is het ver zoek om gratie ingediend door de drie gewezen stedelijke commiezen, aan Z, M. den Koningvan de hand gewezen. eurgerltjke stand te zierikzee. GEBORENi den 20 Januarij. Eene dochter van A. Gilde. den 21 dito. Een zoon van J. M Mulder en J. de Jonge. GEHUWDden 22 Januarij. J. Arends en J. van Boven. vertrek, der beurtschepen. Zaturdag, 25 Januarij. Naar Rotterdam 'smorg. ten 8 ure. Berg. op Z. s s 8 afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Zondag 26 Januarij. Naar Rotterd. 'smorg, ten 7 ure. Open Ba! Masqué op 4 Febru ary bij H. H. Kortea 25 Cent entree de persoon. TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE. M „e A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2