V den, door ziekte buiten dienst ge raakt en zonder bestaanzonder geld worden door lage koppelaar sters in ontuchtige huizen verkocht, ja men drijft publieken handel met deze ongelukkigen'j en vervoert hen van hier naar Leijden JJlrecht Rotterdam of sim ster dam Daar is het: wie biedt het meeste voor de ze jonge gezonde Hollandsche sla vinnen, die, na ééns verkocht te zijn van de eene hand naar de an dere overgaan! En zulks geschiedt dagelijks, zoo als wijhierop nader terug komende, zullen betoogen. Sommige leden der regering zien vreesselijk op tegen eene grondwets herziening; zij houden zich over tuigd dat er dan onderscheidene bepalingen zullen worden vastge steld welke menige Sinécure zal doen vervallen, en menig ingeslo pen gebruik zal doen ophouden. Er worden hier en daar dan ook pogingen aatigewend om de amb tenaren goed aan hun verstand te brengen, dat hij die zijne betrek king lot's lands kas lief heeft op geene wijze, hoe ook genaamd, mag doen blijken,dat hij eene grondwets herziening voor wenschelijk houdt. «ESEESi©®-® BBBSSVSIU De huwelijks-aanvragen vermeer deren dagelijks; er komt nu con currentie in het vak, men begint nu zijne levensbeschrijving er bij te vcegenweldra zal het plaats hebben met gelithographeerde por tretten. Rothschild is bestolen; de dief dacht zeker het kan beter van een stad dan van een dorp. Het standbeeld van iVillern den Zwijger is dezer dagen in Parijs gegoten in 't belang der industrie van Nederlanddat er de centen voor betaald heeft. Zekere prin ses heeft gemoedsaandoeningen, ten gevolge van het bambocheren van haren echtgenoot; zij verbant deze met het kaartspel.De keizer van Rusland blijft laboreren aan auto cratische droefgeestigheid. INGEZONDEN STUKKEN. De ondervinding heeft bewezen dat ieder mensch per hoofd jaar lijks 2mud graan verbruikt, Men betaald, in ons gezegend stadje! van een' mud tarwe niets meer dan ƒ4,20 belasting. Als nu een werk man zijne stukjes droog opgeknab beld en vrouw met vier kinderen heeft, dan betaald zulk een stum- perd als verzorger van zijn gezin, alleen aan hrood jaarlijks eene be lasting van ƒ63. Is het dus wel te verwonderen, dat er soms getracht wordt, om een broodje binnen te brengen Jammei, dat de raven van E. niet hebben voortgeteeldwant die zouden in Nederland wel ligt van veel nut worden. Maar vonden die diertjes vermaak in het smokkelen, dan zoude het maar lastig voor de cominiesen zijn, want, om zulke gauwertjes in liet net te krijgen, waren er wel gieren voor beambten noodig, om er jagt op te maken. Doch als het zwart pluimgedierte in on zen tijd, het eens in het hootd kreeg, om brood en vleeseh door of over de poort in de stad te brengen, zouden onze vlugge schrandere in specteurs der postwagens hun wel hinderlijk zijn Q. burgerlijke stand te zierikzee. GEBORENden 19 Januari). Een zoon van P. Ketelboeter. Een zoon van A. Anker en M. Rogmans. Een zoon van M. Timmerman en J. de Bie. den 20 dito. Een zoon van C. Bouterse en W, van Wou we. Een zoon van G. de Meulemeester en M. W, van Setten. OVERLEDEN: den 19 Januarij, J. Legemate, oud 6 maanden (dochter). vertrek der beurtschepen. Vrijdag24 Januarij. Naar Goes, 's rnorg. ten 9 ure. Zaturdag25 Januarij. Naar Amsterdam, 'sinorg. ten 7 ure. afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomh. Vrijdag24 Januarij. Naar Middelb., 'smorg. ten7i/sure. ADVERTEOTIEN Bij A. de Jong, m.r timmerman, te Zierikzee, zijn te bekomen, ve-I lerhande soorten van gezaagde hout-1 warenvoor een zeer civile prijs. TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE, acju, nen zien, dat het niet alleen in Zie-ter drukklk.ij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2