1845. ZIERIfflm Maandag 20 Januari). Nieuwstijdingen. i\.w 67» (r.EKST.E JAAKCAKG. Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. Ulm8 Jan. Onder dagteekening van 22 Dec. is uit Dettingen (Ebin- gen) berigt gegeven van een vrees- selijken brand, waarbij de bewo ners van het huis hunnen dood in de vlammen zouden gevonden hebben. Thans vernemen wij dat niet het ontboeide element, maar eene goddelooze moordenaarshand dit ongeluk heeft veroorzaakt. Een smidsgezel thans reeds in hechte nis, leidde door plolselijke verdwij ning, verdenking op zich en nu verneemt men dat door geregte- lijk onderzoek reeds zou gebleken zijn, dat de misdadiger, verlokt door eene som geids, welke zijn mees ter daags te voren had ontvangen, het. gezin vermoordde, het geld rooide en vervolgens het huis in brand stak. wgk&w®©as Te Golancourtin het depar tement van de Oise heeft eene vrouwmet name Savreuxdezer dagen eene wolvin gedooddoor haar drie hamerslagen op den kop toe te brengen. Dit dier had een kind van vijf of zes jaren gegre pen en in den muil weggevoerd; het kind is er met eenige beten afgekomen. BE&S-lg©!®® ??C>S1G De notaris Dethuinvan Ber gen (Henegouwen), heeft eene in onze tijden vrij zeldzame daad van be langeloosheid verrigt. Zekere juf vrouw Herendalgeboren Papin, had hem haar geheel vermogen vermaakt, bedragende 50,000 frs., en dit ten nadeele van haren broe der. De heer Dethuin heeft aan dezen laatsten de erfenis afgestaan. pemewgde mmmm'smm. M.r A. Beekman zal, na vijftig jaar zitten in den stedelijken raad te 'sHage, van zijne plaats opstaan en, of door een staatsraad of door een houtvester, vervangen worden, zijnde men buiten staat, meer onafhanke lijke menschen tot dien post te beroepen. Te Glogan heeft een meisje een amazonische zelfsmoord begaan. Professor Mulder zegt, dai Herscbil 34 nevelvlakken in het uitspansel heeft waargenomen; ieder nevelvlak wordt eene wereld, er zijn dus 34 werelden in den broei en de hemel weet hoeveel ambten en bedieningen in perspectief. De heer Hillemain iszelfs na zijn ontslag als minister te hebben gekregen, nog steeds krankzinnig; deurwaarder Smits heeft ziju ontslag ontvangen maar zonder 't gevraagd te hebben. Men wil, dat er we der geheime machineries worden aangewend, om de herziening der grondwet tegen te werken. - De zoon van den geldschieter Kakkerlak heeft ook een baantje gekregen brommende loftuitingen daarom trent, opgesteld door een knap nufje, te vinden in 't Handelsblad. Men is druk aan het petitionnerenen dat is ook goed en noodzakelijk om voor te komen dat wij vergaap als sneeuw voor de .zon. Jn Straatsburg woonden eeu paar ou de luidjes die er op gesteld wa ren om even als P'nilémon en Baucis te zamen te sterven. En werkelijk, hunne wensehep worden vervuld man en vrouw werden op éenen morgen dood in bed gevonden. Hoe verschillend wordt het be lang van den mensch op aarde be rekend. Amerika (zie N. B. van 15 dezer) oefent wreede straffen pit we eeu was ou, e« w ancrer «ttuül uiv AlA itjbui

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1