4 84 Vrij da 17 Januari], Nieuws t ij din ge n I voorbeeld, de rampzalige gevolgen toontdie dronkenschap na zich slepen. Een beschonken boeren knaap valt namelijk zijnen even zeer beschonken vader aan, inet deze woorden Oudegij lielt reeds lang genoeg geleefden hier op verwurgt hij hem met eigen handen. De vadermoorder bevindt zich in handen van het geregt. i\f.° 68. (eerstb jaargang <3> l> Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. ■S De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. Londen. Drie Amerikaansche ma trozen, meldt men, van het eiland Laheina, ia Polynesia, hadden het schip Ontario met eene boot verla tendie zij van de eilanders ge leend hadden, en wilden zich naar het Havalie-Eiland begeven. Nadat zij drie dagen en drie nachten ge roeid hadden zonder het land te kunnen bereiken begaven hun de krachten, en zonder water en levens middelen werden zij met hun vaar tuig op de rotsen van Lanst gewor pen. Hunne afmatting verhinder de hun 7 den steilea berg te be klimmen. In wanhoop wierpen zij het lotwie door de anderen gedood en tot spijs gebruikt zou worden. Van dezen vreesselijken maaltijd kregen zij zoo vele krach ten dat zij over den berg bij de inboorlingen konden komen, die hen naar Laheina bragten. De ge tuigenissen der inboorlingen en hetge- vondenelijk van den gedoodden be vestigden het schrikkelijke verhaal der beide overlevenden die nu we gens diefstal van eene hoot? en als moordenaars voor bet geregt wer den gesteld. Wegens de laatste be schuldiging zijn zij vrijgesproken; maar wegens de eerste in eene scha devergoeding van 80 dollars en in de kosten veroordeeld on daar zij deze niet betalen kunnen, moeten zij op de landstraten arbeiden. Dusseldorp, 10 Jan. Uit Altstadt (in Wetterau) wordt een gruwelijk voorval gemeld, hetwelk sterker, dan eenig tot dusverre bijgebragt Wij deelen hierbij een treurig; maar beduidend voorval mede, het welk door een' geloofwaardig per soon verhaald wordt. Ongeveer 14 dagen geleden leidde zijn weg door eena steeg van het Voigtland te Ber lijn, en bemerktehij een doodsbleeke, in loiupeu gehulde vrouw, die ver geefs den zwengel eener pomp tracht te in beweging te brengen om water te putten. De laatste klachten schieten te kort. De toeschouwende persoon treedt op de vrouw aan, en geleidt haar naar lia.re woning. Deze bestond uit eene soort van kelder, waar zich, als eenig meu belstuk eene voetbank bevond waarop een pasgeboren kind neer lag, hetwelk eerst tweo. uren oud was. Bij nader onderzoek bleek het dat de getrouwde vrouw eeja dronkaard lot man haddie haar in de ure der bevalling geweten loos had verlaten, E? wordt aan gifte hiervan gedaan daar iets der gelijks nog nimmer is voorgeko men. En inderdaad, twee dagen later bevonden moeder en kind zich in gelukkiger omstandigheden, beiden waren zij dood. BÏNNENLANDSCHE BERIGTEN. Naar men verneemt, zouden de zer dagen drie befaamde booswich ten uit het huis van arrest te Rot terdam door middel van braak OXJif en ue «ncter «*v7 uuu a ju vi ca |ivrsowi4 7 vuw nar'iwv».

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1