2 STAPS-NXEUWS G>S.Sfi&SE@IIB BEate-S'EE. Te Hamburg vinden 10,000 men- schen hun onderhoud in het siga ren maken. Te Ylissingen zijn in 1844 een en veertig kinderen in onecht geboren. Te Middelburg is het getal hiervan niet opgege ven. Te St. M.d. een aanzienlijk zeeuwsch dorp tellende ruim 1900 zielen berekent men, dat, sedert de laatste vier jarenhet eene jaar door het ander gerekend, 20 kin deren in onecht worden geboren. Beklagenswaardig St. M.d. wanneer zal dit vergroot getal bij u ver minderen Drie dingen doen ons niets zien, zelf bij de helderste middagzon De wellust de haat en de lui heid. Drie dingen zijn onmogelijk bij ÉÉN menseh te gelijk te vinden Kracht in tegenspoed, bescheiden heid in voorspoed, gelatenheid in beiden. Drie dingen maken den menseh verstandigtegenspoed ziekte en vijanden. REKWEST. Geven met verschuldigden eerbied te kennende ondergeteekenden alle snoeken en karperswonende in de rivier de Waal Dat zij in hunne godsdienstoefe ning zijn gestoord gewordendoor het in hunne nabijheid laten sprin gen van kruidhetwelk voor hen eene verschrikkelijke uitwerking heeft gehad, daar velen .hunner in woners er het leven bij hebben ver loren. Wij zouden zwijgen, en ons lot geduldig dragen ware het, dat zulks tot eenig nut voorde aardbewo ners konde strekken: met ons vis- schen-verstand kunnen wij dit ech ter niet inzien, want wat heeft men verlangd? Eene opstopping weg te ruimen die er niet bestond - en de waterstand zal dit ook aan de aardbewoners hebben doen zien. Met waarheid kunnen wij zulks bevestigendaar onze bode Zalm 's morgens vroeg van Rotterdam was teruggekomenen wij door koerier Baars uit Nijmegen ver zocht werden inlichting te geven, van hetgeen bij ons plaats heeftgeliad. Op al deze gronden verzoeken wij, dat het hun, die tot de uit voering van dit geraas makend werk last hebben gegeven, moge behagen, denzelven in te trekken te meer, daar het laten springen van ijs niet in het minst kan mede werken tot wegneming van het gevaar. 't Welk doende, Snoeken en Karpers. De Waalbij Dreumel zondag avond 5 januarij 184 5. A. C. INGEZONDEN STUKKEN. Men spreekt in den Zierikzeesclren Nieuwsbode veel van vreemde vo gels, en dat is veelal een verschijn sel in barre winters. Zoo bestaat er een woud, waarin ten nest is, waarin men ook eene soort van vreemde vogels vindt; het zijn vo geltjes met witte kuifjes; maar zij zijn zeer gevaarlijk voor andere vo gelen, want komt men in het nest, dan komt men soms half, of ook wel geheel gepluimd uit hunne poot jes. Men ziet somtijds oude vogels daar heen vliegen en wanneer zij het nest verlaten, zóó beroofd van vederen dat zij al fladderende langs den grond vliegen. Het schijnt of die vogels heer en meester zijn van het woud want andere vogels heb ben eerbied voor hunne opperhoof den, en handelen naar hunne be velen, maar zij schijnen zich aan gecne wetten of bevelen van het woud te luisteren. N. Correspondentie De oudergeteekendein liet vorig no. kennis gegeven hebbende, dat bij, om daartoe move rende redenen de redactie van den Zierikzee- schea Nieuwsbode op zicb genomen hadgeeft bij deze op nieuw kennis, dat, te rekenen van beden af aande redactie in bekwame handen is overgegaanen dat geabonneerden verzekerd kunnen zijn dat alles zal worden aangewend, wat strekken kan, hun genoegen te geven. Zierikzee, 13 januarij 184S. v. de looze. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZF.E. GEBORENden 10 Januarij. Een zoon van A. Schippers en J. Neerhoudt. I TEK DRUKKERIJ VAN V. DE LOOZE,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2