IV.0 65. 1845. ag 10 Januarij JS ie u ws tij d in gen. R (eerste jaargang.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Fnkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag des voormiddags. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Als cene kleine bijdrage, omtrent de snelle beweging der schaatsen rijders, kan worden medegedeeld, dat drie heeren uit Sneek, op twee den Kersdag, alle steden van Vries land op schaatsen hebben bezocht. Zij namen daarbij hunnen koers van Sneek over IJlst, Sloten, Sta voren HindelopenWorkum Bolsward Iiarlingen Franeker Leeuwarden naar Dokkum en ver volgens van Dokkum over Leeu warden naar Sneek terughebben de daarbij op één' dag cene distan tie afgelegd van 36i/4 uren. Bij de commissie ten behoeve der noodlijdenden op het eiland TJrk is reeds een aantal giften ingekomen, gezamentlijk bedragende j 1776,78. Er is cene gift toege zonden onder de letlers S. K. P. met de volgende belangrijke vraag: «Waarom mag men het middel van J Vaccine ter voorkoming of leeni- vging der natuurlijke Pokken niet, en hel middel van geld lot wering of verzachting van velerlei rampen wel gebruiken In Vriesland hoerscht, gelijk bij ijs-rijke winters gewoonlijk het ge val is, de schaatseii-rijd-ma.7iiede iugezetenen voeren niets uit dan hardrijden, gemaskerd en ongemas kerd dit kost veel geld en nog meer tijd, en de ondervinding leert, dat het niet zeer bevorderlijk is voor de goede zeden. Dat men oude volks gebruiken in stand houdt is goed maar men dient dit met behoor lijk overleg en voorzigtigheid te doenopdat er niet, gelijk thans de welstand van ligchaam en ziel bij lijde. Nijmegen, 4 Jan. Men meldt ons, dat in den voormiddag van den 2 dezer gevankelijk alhier werd bin- nengebragtzekere G. J. P. laat stelijk woonachtig te Grave. Op- ziglens dezen persoon vernemen wij, dat hij, volgens zijne eigene gezeg den die ook door openbare ver melding van anderen schijnen be vestigd te zijn, zich heeft schul dig gemaakt aan inbraak in deR. K. kerk zijner woonplaats, met het oogmerk, daarin kerkroof te plegen doch in de uitvoering van dit zijn voornemen door eenen val van den daartoe gebruikten ladder verhinderd was geworden, en zieh, na van de bedwelming bekomen te zijn op de vlugt begeven had. De veldwachter Weurt, die hem naar herwaarts overbragt, zijne voet stappen gevolgd zijnde, om zich te verzekeren, dat deze persoon geen landlooper was, moet hem, naar wij vernemen hebben aangetroffen op liet oogenblik dat hij zich op het ijs in de rivier de Waal bevond, om zich te verdrinken, terwijl hij op diens aankomst van houding veranderde, en depositie aannam, als ware hij daar ter uitoefening van godsdienstpligtendoch al da delijk zich aan dien ambtenaar overgaf, onder mededeelirig van al het gebeurde, en ook van zijn misdadig voornemen te dier plaatse. Dezer dagen stond voor de ar- rondissements-regtbank alhier ieregt zekere C. S.wed. H,van be roep waschvrouw, wonende binnen deze stad, beklaagd van feitelijk vergrijp tegen de zeden (art. 334 Cod. Pénal). Schuldig verklaard aan het haar ten laste gelegde feit, cm

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1