2 STABS-N2EUWS. stand in zijne strooperij ontdekt; doch door den overtreder gehouden voor een' particulier. Dochop merkzaam geworden door het schit teren der zonnestralen op den band- vat van den hartsvanger en op de blinkende knoopen van des opzie ners rok zag de strooper in, dat hij zich vergist haden nu ving de wedren aan. Met ongeloofelijke snelheid gleed men in alle rigtingen over stroomen en sprong men over dammen en zijlen. Ongelukkig ech ter voor den opziener nam deze zijnen sprong te korten viel (im mers zoo als een ooggetuige beves tigt, ofschoon zulks door den opzienex ontkent wordt;) zoo kwam men aan den zoogenaamden weelweg alwaar de opziener het zigtbaar op den strooper verloor. Nu ging het met versnelde vaart tusschen hooge boomen, achter doorn-heggen en over weilanden voort tot in den tuin eener weduwealwaar de stroo per op eens, als ware hij in het bezit der ring van Gijges zich aan het oog van zijnen vervolger en der weinige aarischouwers onttrok. Tot beter verstand van dien wedien dienedat de afgelegde baan plus minus lang 1200 ellen door de rijders in weinige oogenblikken afgelegddat beiden getoond heb ben vlugge schaatsenrijders le zijn, en niet onwaardigmet eikanderen in het renperk te treden. ©EBIE8I6BB EEEIS'SE®. Het dok te yllexandrie is ein delijk pleglig ingewijd de oude Meliemed-vdli is er wat mede in zijn schik. Uit alle zuidelijke landen vau Europa komen klag- ten wegens hardheid des winters en veel sneeuwduizenden lijden daardoor gebrek. Van aëran- tische ondernemingen hoort men niets meer de regeringen van on derscheidene staten zijn bang, dat, als er eenmaal eene correspondentie door de lucht daar is er te veel gesmokkeld zal worden, omdat ze hunne commiesen niet goed m den lossen dampkring weten te slati- onneren. De bevolking van de koloniën van weldadigheid bedroeg op 1 Oct. 1844 slechts 9621 zielen. De dochter van Tsesch wordt onderhouden door hem, die baars vader's doodvonnis heeft geteekend. De gewezen koning van Holland, de goede mandie de lamme ko- mng werd genoemdligt gevaarlijk ziek te Florence. De minister van de financiën des Nederland- schen volks heeft betoogd, dat er in 1800 en 1807 minder lasten wei den gedragen, dan thans; dat er in die dagen 7 of 8 maal zoo veel voor tien burger te verdienen was, heeft hij niet gezegd. De tam boers der Ilaagsche schutterij heb ben voor den burgemeester der re sidentie getrommeld om nieuwjaar te krijgen. Zou dezo ook in Etopie thuis behooren Zeker landje zuchtte onder zwa re lasten. Een geheel verarmde boer nam den moeden sprak den vorst, toen hij op de jagt was, op deze wijze aan «Uw koningrijk stelt het omgekeerde lijden van Christus voor," Hoe dat vraagde de koning verwonderd. «Wel!" ant woordde de boer in het lijden van Christus stierf één voor allenen in uw land immers sterven wij al len voor eenen 1 Tielsche Nieuwsb. Burgemeester en Wethouders der Stad Zie- rilizee brengen ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen, dat op maandag den 13 dezer maand en volgende dagen eene algemeene br andschouwing door al de wijken dezer stad zal gehouden worden en worden mitsdien alle eigenaars en bewoners uitgenoodigd, om voor al te zorgen dat vóór dien tijd hunne schoor- steenen behoorlijk schoongemaakt zijn en alle brandstoffen op voldoenden afstand daarvan geplaatst liggen; eindelijk om heeren Brand- meesteren den vrijen toegang in derzelver wo ningen te verleenen overeenkomstig de bepa lingen van het brand-reglement voor deze stad. Zieriltzeeden 6 Januarij 1845. BURGERLIJKE STAND TE Z1ERIKZEE. GEBORENden 6 Januarij. Een zoon van A. Deurloo en H. C- Verloo. OVERLEDEN: den 4 Januarij. E. A. H. Perrenoud, oud 29 jaren (zoon). den 6 dito. K. Legemateoud 2 jaren (dochter). den 1 dito. M. van den Endeoud 15 maanden (dochter). TER DRUKKERIJ VAN P. DE LÜOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2