NIEUWSBODE. Woensdag 8 Januarij, Nie uwst ij dingen BINNENLANDSCHE BERIGTEN. N.ü62. (eerste jaargang.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. 1845, De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. ure- Parijsden 29 December 1844. Voor eenige weken is hier iets gebeurd dat in de geschiedenis der mensehhcid ongelukkiglijk niet zon der voorbeeld is. Een kassier de zer hoofdstad komt vol schrik de polieie waarschuwen dat er bij hem uit zijne kas 30,000 francs gesto len zijn. Men vindt zijne deur met valsche sleutels geopend zijn se cretaire met hulp van eenen breeden bijtel opengebroken den sleutel van zijn kantoor en geldkist uit een ge heim vak van dit meubel wegge nomen, en het kantoor zelf geplun derd doch zoo dat er nog hier en daar bankpapieren verstrooid en ver treden gevonden werden. Aan het huis vau een' kassiers-knecht, op wien de eerste vermoedens vielen werd een bijtel ontdekt, welks grootte en vorm volkomen over eenkomt met de indrukken op liet secretaire-blad. En evenwel was de ze man onschuldig. De kassier zelf was de dief, en werd door aller lei schijnbaar kleine omstandighe den tot de bekentenis gebragtdat hij de daad gepleegd en opzettelijk zijnen bediende aan de verdenking daarvan had blootgesteld. Men verneemt uit Ostende, dat er zich in die stad een origineel bevindt, die gekleed gaat, gelijk de planters in de heete luchtstreek. Zijne ligte kleederen bedekken naauwelijks zijne leden, en bloots hoofds. Wanneer de thermometer meer dan acht graden onder het vries punt wijstwandelt deze heer u- ren lang op den zeedijk. Drie kinderen van welke het udste naauwelijks zes jaren telde, door hunne ouders, woonachtig iu het stadje Bain naar het bosch ge zonden zijnde, om hout te rapen, zijn er verloren geloopen en dood gevrozen. Nijmegen, 28 Dee. Heden heeft de Regtbank uitspraak gedaan in de zaak van P, van de P^alcken hem vrijgesprokenals zijnde aan de regtbank noch wettig noch over tuigend bewezen dat hij de schrij ver van het lasterlijk artikel in de Batavier van den 13 Maart is. Ellemcet, 1 Jan. 1843. Uit Vries land wordt ons gemeld, dat aldaar onderscheidene wedloopen op schaat sen hebben plaats gehad. Onwille keurig schijnen dezelve tot navol ging, (al is het dan ook op veel kleiner schaaluitgelokt te hebben. Althans hier heefL op den 23 der vorige maand eene wedren op schaat sen plaats gehad doch geheel ver schillend in aard en strekking van die der Vriezen. Bij de onze toch had geene wijdloopige, opgesmukte ad vertentie mededingers uitgeuoodigd; geene kostbare gouden of zilveren prijzen wekten de begeerte tot mede dinging of aanschouwing op. Gee ne Nederlandsehe vlag meestal al leen ontplooid ter overwinning wapperde van opgeslagen tenten waar binnen vermoeiden rust, en dorstigen lafenis konden erlangen; geene aanzienlijke, in bont en pels en mof gewikkelde vrouwenschaar zette aan dezelve luister bij, geen breed getal van schoone maagden boeide der jongelingen oog. Neen slechts twee a drie aanschouwers waren op eenigen afstand getui gen van denzelyen. Een wildstrooper op schaatsen, werd door eenen opziener der jagt mede op schaatsen op eenigen af-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1