STABS-NIEUWS. (lat alle bewoners eene 1Ü dubbele schatting moesten opbrengen. Ende de raadslieden hielden zich, als of zij niet en wisten dat de magere jaren gekomen waren. Ende zij zeiden tot het volk gij geeft vrijwillig, maar zij spraken de vreesselijkste bedreigingen en ver vloekingen uit, jegens hen die niets geven zouden. Ende toen stond het volk ver schrikt, in het zweet zijns aan- schijns en gaf meer dan het ge ven konde, want het moest zich- zelve van het noodige beioovenja zelfs het noodige zijner kinderen gaf het. Ende ook de gelden, waarmede men armen weduwen en weezeu voeden en kleeden moest, werden van een deel beroofdzoo dat deze daarna meer honger en koude moes ten lijden dan vroeger. Ende de vloek rustte op dal geld, want er kleefde zweet en bloed aan. Maar de raadslieden des Konings waren ongevoelig daarvoor, ende zij zongen het vrolijke lied Hoe hijgen tvij het op Hoe krij gen wij het op. Ende het volk antwoordde, zin gende in koor, op droevigen toon Het zal niet lang meer duren Want werkelijk na nog 7 jaren was dat bloedgeld verkwist en ver brast ende de raadslieden des Ko nings zeiden; «er moet wederom geld, 3 veel geld zijn." Maar de jaren waren nog ma gerder geworden ende het volk was behalve eenige buitensporig rijke mannen, geheel verarmd, en de het had niets meer, dat het ge ven kon. Ende toen geschiedde dat het volkende de Ko ning maar het was te laat. NB. Ongelukkiglijk is dit prophetisch hand- sehrift, Waarvan de overblijfsels onder de fun damenten der Eerste Kamer te Afschatfenburg, gevonden zijn gewordenop deze belangrijke plaats der ontknooping geheel onleesbaar ge worden. De vertaler schijnt door het geweldige suf fen bij de ontcijfering der volgende capittels een accident in de hersenen gekregen te heb ben ten minsten zijne vertaling bevat zul ke wonderbaarlijke en ongeloofelijke daadzaken dat wij eene openbaarmaking, vooralsnog geheel onraadzaam acbten. Men kan dus dit 5e capittel voorloopig als het laatste beschou wen. viiss. Cour. INGEZONDEN STUKKEN. In den Nieuwsbode, van den 3 dezer wordt het publiek herinnerd aan het gemakkelijk» draaijen van het haantje van het hoogste to rentje der kleine kerk. Men moet derhalve wel op het denkbeeld komendat dit haantje een idemiste is. Zzee. 3 Jan. N. Correspondentie. Het stukje van den heer A. getiteld: klagt aan eene Bakeris der Pvedactie niet ter plaatsing ge schikt voorgekomenen ligt ter dispositie van den inzender. Burgemeester en Wethouders der Stad Zie- rikzee onderrigt zijnde, dat de heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier in stelligen last heeft ontvangen om al de achterlijke Belasting schuldigen, zonder aaozien des persoons, welke in gebreke blijven om, ingevolge de bestaande wetten, hunne verschuldigde Directe Belastin gen, telkens per maand, geregeld aan te zui veren dadelijk tot de betaling te vervolgen. Waarschuwen de belastingschuldige In— en Opgezetenen, dat zij gehouden zijnde hunne aan slagen in de Grondbelasting, het Personeel en liet Patentregt, behoudens het regt tot voor uitbetaling, met iederen verschenen maand, telkens ten Kantore van den Ontvanger voor noemd af te betalenzij hij gebreke dien daartoe zullen moeten worden vervolgd en des noods geëxecuteerd weshalve een ieder wordt aangemaand om zich, door eene getrouwe aan zuivering^ zijner aanslagen in de Directe Belas tingen voor vervolgkosten vrij te waren. Zierilczee, den 3 Januarij 1843. Op zaturdag 11. ziju uit het huis van arrest alhier naar Middelburg overgebragt, om aldaar voor het Prov Hof teregt te staan: de personen van Dirk de Bruin, arbeider in de gemeen te Oud- Vosmeer, die zich heeft schul dig gemaakt aan ontvreemding van aardappelen, kooien eri ajuin j en Pieter Elohilvroeger boerenknecht bij den landbouwer A, de Haas, onder Noordgouwe, die zich aldaar heeft schuldig gemaakt aan ont vreemding van gelden uit eenen ge slotenenlessenaar van zijnen meester. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. GEBOREN: den 3 Januarij. Een zoon van J. Feijen. OVERLEDEN: den 3 Januarij. G. Pijpers oud 5 jaren (dochter). P. Bogers, oud 58 jaren, echtgenoot van Kanie. VERTREK DER BEURTSCHEPEN. THoensdag 9 Januarij. Naar Middelb. 'smorg. ten 8 ure. TER DRUKKERIJ VAN P. DE I.OOZE. Voc geb in ei der zer poli uit Jen vab <crel bijt zijn heil non der< daa 1 tree hui; wie wer groi een] secr ze j was lei den hii zijn daai N J. er bevi plan Zijn naai hooi ïnee punl ren D ouds

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2