i\.° 61. 6 Januarij Nieuws tij dingen (eerste jaargang.) 1845, De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag des voormiddags. Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. I51NNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Hertogenbosch 31 Dec. Laatst leden vrijdag is alhier uit de gracht der vesting levenloos opgevischt: Cor nells Mertens soldaat bij hel 3de i bat. van het lste reg. infanterie, alhier in garnizoen, geboren te U- trecht en laatst wonende te 's Gra- vouhage die op 1 Nov. 11. van verlof had moeten terug wezen doch, uit hoofde van niet verschij ning, a!s deserteur was afgevoerd; liet is dus waarschijn lijk dat hij, alhoewel hij van onder het ijs op gehaald isvan af dien tijd reeds verdronken aldaar onder water heeft gelegen. Ook is in de vorige week de ambtenaar bij 's rijks belasting van P. geboren te Groningen, na bij Helmond, op het ijs van het ka naal de Zuid-Willemsvaart plotse ling dood gebleven hij had zich in het gaan van Budel naar Hel mond verhit en daarop koud bier gedronkenwaaraan men dit on geluk toeschrijft. Breda1 Jan, Gisteren avond werd alhier in verzekerde bewaring genomen de persoon van zekeren O knecht in het Logement de Stad Elhcrfeldte Amsterdam die zich had schuldig gemaakt I aan diefstal ter waarde van onge- I veer negen duizend gulden, in de I kamer van zekeren aldaar gehuis- I vesten reiziger uit Berlijn. Bij on- I derzoek gebleken zijnde, dat de I schuldige den weg naar Haarlem had ingeslagen, is dezelve onmid- I delijk op het spoor gevolgd en werd alhier ingehaald op het oo- genblikdat men bezig was, an dere postpaarden voor het rijtuig te spannenom den weg naar Bel- gie te vervolgen terwijl hij inmid dels cenige ververschingen in het lo gement de Gouden Leeuw gebruikte. Schier al het ontroofde werd bij hem gevonden, en de ongelukkige, een jongeling van twee en twintig jaren, bekende zijne misdaad vol komen. ®ERÏ©1EIS?, Te Arnhem zijn twee bedienden van valsche munters wegens het in omloop brengen van valsch geld veroordeeld tot een half uur tepronkstelling en 10- en Sjarige tuchthuisstraf. Te Burum is on langs eene weduwe begraven, die 100 kinderen en kindskinderen nalaatalsmede 19 aangeliuwden. De grijze winterkoning heeft weder vele offers geëischt. Eene schatrijke, schoone en achttienja rige Engelsche wees vraagt een' jongmanin staat haar in en door de wereld te helpen. Een neger op het eiland Bourbon heeft, uit wraakzuchtige jaloezij een twee jarig dochtertje van eene negerin vermoord gevierendeeld gekookt en opgegeten. Een eerlijke Lui kenaar heeft een diefstal van 6000 franken bedreven. De Zuid- Afrikaansche Bijbelvereeniging heeft in de 25 jaren van haar bestaan 300,000 bijbels, en daaronder *20,000 Nederduitsche verspreid. Dat 5e Capitiel. Ende bij dat volk waren 70 vette jarenende daarna kwamen er 70 magere jaren. Wee over u! o volk! driewerf wee! want de magere jaren zijn gekomen Ende het geschiedde in de dagen, dat de magere jaren gekomen wa ren, dat er een ^ebod uitging van wege de raadslieden des Konings,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1