NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen Januarij Het abonnement is twee en een halve cent in de week, Enkele nummers 2 cent. BÏNNENLANDSCHE BERIGTEN. Kampen, 28 Dec. Gisteren had op de Zuiderzee, tusschen Blokzijl en Kuinre, een droevig ongeluk plaats. Twee jonge paren schaatsenrijders in een open, vak geraakt zijnde, heb ben de jongmannen zich et uitgewor- stelddoch de meisjes zijn jammer lijk verdronken. Op het eiland Urk rigten de kin derpokken groote verwoestiug aan van ruim 400 lijders zijn reeds meer dan 60 bezweken. De poging ter ondersteuning van de voorgestelde verbetering der grondwet vindt aanvankelijk bijval. Dat sommige bladen zouden zijn omgekocht, om de nationale zaak niet voor te staan, willen wij voors hands niet voor waarheid aannemen. SBBEGlF&Br. De toren van Stavoren eeu ha ken in zee, wordt afgebroken; schip pers neemt u in acht (Jok te Zwolle wordt (ie Pioótorenspoort ge sloopt en te Gorkum eene geref. kerk. In den Haag is een procu reur, gaande per as van zijne so ciëteit naar zijn huis, overleden. -De geïllustreerde cour. heeft, ge lijk te vermoeden was opgehouden te bestaan. Dat 4de Capittel. Ende de raadslieden des konings zeiden «ziet wij hebben bezuinigd, en bet volk moet nu tevreden »zijn." «Maar er komt evenwel in de schatkist geld, veel geld te kort, ende dit is onze schuld ende het is B de schnld onzer voorgangers maar het volk is er goed voor." «Want waarvoor zoude het volk ons nut zijn als het niet en ware t0 sl.,ai-nen om den weg naar Bel- i De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag des voormiddags. om schatting te betalen ende om zich te laten scheren. «Want het volk is de kudde, ende wijzijn de schaapherders, ende het is "de pligt van goede schaapherders te zorgen dat den schapen de wol niet hindert." «Ende onze schaapjes zijn altijd zoo vet geweestende zij hadden zulk eene schoone wol." «Ende er zijn wel vele, die roe pen: ziet ik ben reeds geheel ge schoren maar en vertrouwt niet op hunne woorden, noch op het kale vel dat zij u vertooneu." «Want deze schapen dragen be- driegelijk hunne huid het bin nenste buiten met de wol bin- S T> nen Zulke taal spraken de Raadslie den onophoudelijk den Koning voor, ende de Koning geloofde hunne woor den. Maar de Koning zal eenmaal de spreuk ter harte nemenaudi et alteram partem dat is in het Neder- duitsch hoort ook de tegenpartij! Ongelukkig land waar de ko ning in zulke handen gevallen is, ende steeds bedriegelijk wordt in gelicht, wegens den toestand ende de behoefte des volks. Ongelukkig land! waar de ko ning inden waan gebragt wordt, dat het onruststokers zijn die den toestand en de meening des volks naar waarheid beschrijven. Ongelukkig volk dat het slacht" offer wordt van staatsinstellingen» waarvan de behoeften uwe krach ten ver, zeer ver te boven gaan. Voorwaarvoorwaarzegge ik u, o koning! dit kan, dit mag zoo niet blijven voortduren. Op uitputting volgt magteloos- heid; uwe kinderen ende uwe kinds kinderen zullen, over een volk van armen, koning zijn. ege^ de raadslieden des Konings,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1