ff oensdag N ie u ws t ij d in ge n 1 Januarij. N.°59 (eerste jaargang.1 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in de week Enkele nummers 2 cent. In het krankzinnigenhuis van Bratileboro, in Vermont (Veree- nigde Staten van Noord-Amerika) bevinden zich 36 personenwelke krankzinnig geworden zijn, door dien zij aan de voorspelling der Milleristen, aangaande het vergaan der wereld, geloof hadden geslagen. Onlangs werd in een huis, nabij Oldenburg 's nachts inbraak gepleegd den volgenden morgen werd eenig vlas vermist; maar ook eene oude vrouw gevonden in haar bed met eene diepe halswonde; zij leefde gelukkig nog en verklaarde de hand aau zichzelve geslagen te hebben ware deze zelfmoord gelukt, dan zou hoogstwaarschijnlijk de dief, die ontdekt is, ook als moor denaar veroordeeld zijn Zekere heer Turguin een der rijkste ingezetenen van Parijs heeft bij testament zijn geheel vermogen, bedragende negen millioen franks, aan de godshuizen vermaakt. BINNENLANDSCHE BE it IGTEN. Z. Exc. de minister van binnenl. zaken heeft den heer Gouverneur van Drenthe opmerkzaam gemaakt op de berigten der nieuwspapieren omtrent het ontstaan der zoogenaam de Podolischs veepest op de Rus sische en Poolsche grenzen, daar bij voegende dat hoewel die ziekte nog ver verwijderd is van ons land, en men veel vertrouwen mag stel len op de maatregelen, welke in de staten gelegen lusschen ons land en die landenwaar de run derpest is uitgebroken, worden De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. genomenmen echter den voort gang dier ziekte oplettend moet nagaanten einde bij eene even tuele nadering krachtdadige mid delen ter afwering in het werk te stellen; dat toch de runderpest, blijkens de oudervinding der vorige eeuw den veehouder niet slechts met aanzienlijke verliezengelijk de longziekte; maar met volstrek- ten ondergang bedreigt. De Gou verneur heeft daarop de gemeente besturen en rijks vee-artsen aange schreven om den voortgang dier ziekte oplettend na te gaanen hem dadelijk kennis te geven zoo dezelve in Hanover zich mogt ver- toonen, alsmede hun bepalingen om trent den invoer van vee herinnerd. Men verneemt, dat de persoon die voor den vermoedelijken dader van den onlangs, op j2en' zondag, te Hengelo gepleegden moord dien hij uit wraakzucht zou heb ben bedreven dezer dagen door vier geregtsdienaars, de geschorsten burgemeester dier gemeente aan het hoofd te Zutphen gevankelijk is binnengebragt. INGEZONDEN STUKKEN. ^4an den Tj lig ever van den Nieuwsbode. Ik lees getrouw en gaarne uw nieuwsblaadje, en begrijp, dat el ke medewerking u niet onverschil lig is. Soms maak ik een rijmpje, Ik dacht aan het Nieuwe Jaaren kwam op den inval, om voor den Bode die op dat blaadje prijkteen liedje te maken. Kan het u dienen, gebruik het dan; en zijn er al veel fouten in, laat dan mijn' rijmelarij maar wat zuiveren dat zal mij niet ergeren want ik weet weldat ik nooit een dichter zal worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 3