zoude wenschen te verwisselen Maar wie regelt dan ons lot? Het is immers geen toeval, dat de eene vrolijk daar henen dartelt en de andere onder de rampen schijnt te zullen bezwijken? Het is immers geen ijzeren noodlot, dat onze omstan digheden regelt en bestuurt Neen, het is de liefderijken Verzorger, het is de liefde zelve, die onze lotge vallen in Zijne hand heeft, en ons niet plaagt of bedroeft van harte; het is onze liefderijke Schepper en Verzorger zelve, die ons vreugde en blijdschap zendten het is ook dezelfde, welke ons den lijdensbe ker op de hand zet, om dien somtijds tot den bodem toe te moeten ledigen. En wie is er die bij iederen teug geene zoete druppelen daarin ont waarde? Ja, daarvan getuige de ondervinding, en wij erkennen dit met dankbaarheid. Ja, dit bemoe- dige ons onder al het leed der aarde, en het is ons goed te mogen zeggen: De maat van onze lerensjaren, Van onze rampen en bezwaren Hebt Gij ons wijslijk toegedeeld Uw tuchtigen was enkel liefde En waar de smart ons immer griefde, Hebt Gij die wonde weer geheeld. Nog maar weinige schreden en wij zijn genaderd tot het oogen- blik, dal wij van dit jaar zullen scheiden. Of wij nog meerdere ver wisselingen der jaren zullen bele ven of wij vele of weinige schre den op de nieuwe baan zullen zet ten, is alleen aan onzen liefderijken Schepper en Verzorger bekend en vóór wij de grens van dit jaar over schrijden, dat wij dan toch aan den avond van dien gewigtigen dag welke godsdienstige begrip pen wij ook omhelzen en wie wij ook zijn mogen, hetzij rijken of armen, ouden of jongen dienst baren of vrijen dat wij dan allen, onder opzien tot Hem die ons lot regelt en bestuurt, de zonde pleg- tig beloven te verlaten en met de beste voornemens den voet op den nieuwen weg drukken, dan zullen wij gelaten en kalm, hetzij kort of langgerust tot aan den eind paal van ons leven onzen weg roet vreugde bewandelen. Mogen deze weinige regelen daar toe iets bijdragen, dan was het doel des schrijvers volkomen be reikt, B. L. TER DRUKKERIJ VAK P. DE UOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 4