Maandag Nieuwslij dinge n N.° 55. (eerste jaargang. Het abonnement is twee en een halve cent in de week Enkele nummers 2 cent. 1 844. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. 23 December fiiiseii pess. In een Parijsch nieuwsblad van, den 18 December, leest men het I volgende: Een maatregel van lief- dadigheid, inzonderheid het gevolg I van de strenge koude, is door het 1 bestuur der lombard genomen, heb- I bende dezelve, namelijk, besloten, om I 800,000 frs. gedurende de drie eer- ste maanden van 1848, renteloos uit te leen en. Het maximum der w te leencn gelden zal 20 en het I minimum 3 frs. wezen. Alleen de r van bewijzen van behoeftigheid voor- Ij ziene personen zullen deze gunst deelachtig worden. .Laastlederi Zondag is op de wal- len van Douai een jong Savóijard r; dood gevonden; dit kind was ver- mot del ijk een slagtoffer der koude. Hij had naast zich eene kleine witte muis, zijn eenige gezel en brood- 1 winning. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Men schrijft uit Dietsen van den 15 December; Door het overlijden a van den heer burgemeester, welke een aantal jaren aan het hoofd dezer gemeente heeft gestaan, en algemeen geacht en als een regt- schapen burgervader bemind werd is de geheele bevolking in rouw ■gedompeld. Bedroevend was dit voorval; doch nog treffender was het ongeluk, dat dit overlijden na zich sleepte. Yoor den burgemees ter werd door de naburen, zoo als kij ejk sterfgeval alhier gebruike lijk is, de klok geluid; een der orie personen, welke zulks verrigtte werd, onder het luiden der klok, door het vallen van een raam uit den toren, zoodanig aan het hoofd Selrofïen, dat hij onmiddelijk aan \i {'r' gevolgen is overleden, latende deze eene diep bedroefde en zeer behoeftige weduwe met zeven kin deren na. Tusschen Dusseldorp en Elber- feld is, in een stoomwagen, een jong kind op den schoot van zijne moeder bevroren. Rongede briefschrijver over den Tl. Rok, is den 3 dezer in den ban gedaan. De minister van financiën heeft de Gouverneurs, Controleurs enz. enz. nog eens fiksch opgezweept, om de patentbelasting nog wat drukkender te maken, daar Z. E. hoogelijk afkeurt de laauivheid (NB!) die hieromtrent bestaat In En geland- zullen de brieven van en naar Indie of de koloniën, niet zwaarder wegende, dan eene .halve once, slechts 20 cents porto kos ten. Het zou een aardig aiithme- tisch voorste] voor een schoolmees ters examen wezen, om uit te re kenen, in welke evenredigheid dit tot het Nederl. posttarief staat, als men weet, dat, voor een afstand van 10 uren, hier evenveel port betaald wordt; en voor de staat kundigen, om dit voor den maat staf van het geluk der beide vol ken te nemen, (dit laatste echter volgens den drie énd) verkeerden Van regel van. Tweede Kamer, kelijlc vereenigd doen van het de 20 leden der die zich .aanvan- hadden tot het vroeger genoemd voorstel tot herziening der grond wet, zijn er elf (hel gekkennom- raer!) afgevallen; daaronder telt meu cok den heer Brucedie voor goed voor de oppositie verloren is. De pillendraaijer de Beerte Am sterdam, durft nog anti-siphilitische cigaren te verkoopen, en het Gou vernement schaamt zich niet dit toe te laten,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1