N.°54. 1844. F, rij dag 20 December Nieuwstijdingen. p©ai?. Ia de vorige week is ia het dorp Moeat Farwel het buitengewone hu welijk gevierd van Polly M'Glynn, weduwe van Patrick White, Ja mes Gray en JohnHanley, oud 89 jaar, met William Fuiteoudge diende en dansmeester tellende 85 jaar, die onlangs 7,ijne vijfde vrouw begraven had. Zij hadden te za aien 463 jaren en 10 huwelijken. PSA®®©®® ^951?» Laatstelijk is te Josselin, depar tement der Mobihan, een jong en schoon meisjetot eene ordentelijke familie behoorende, des morgens in haar bed dood gevonden het hart en de borst met drie-eu-twin- tig dolksteken doorwond. De zoon des vrederegters is, als van deze misdaad betichtaangehouden. In den nacht van den 6 op den 7 December is de therm, te Thurin tot 17 gr. onder nul gedaald. In geen 100 jaren had men aldaar zoodanige koude gehad. Des mor gens vond men verscheidene schild wachten dood gevroren. De stad Brandenburg is bij a~ vond en nacht zonder verlichting. Het nieuw ingevoerde gaz wilde, of schoon men alle moeite aanwendde, volstrekt niet brandenintusschen waren de oude lantarens verkocht; de goede burgerij moest in de duis ternis blijven, en bovendien nog be spot worden. Brussel, 15 Dec. Men zal zich herinneren, dat eerlijke meisjes uit Luik naar Vlissingen werden gelokt, onder voorwendsel van in fatsoen lijke huizen geplaatst, te worden; doch dat de bestemmingsplaats dier ongelukkige meisjes een huis van ontucht te Vlissingen was. De vier, wegens dit schandelijk bedrijf ver volgde personen waren door de regtbank te Luik vrijgesproken doch op het, door het openbaar mi nisterie ingestelde appél, heeft het hof aldaar hen tot het maximum der straf, twee jaren gevangenis600 fr. boete, vijf jaren ontzegging van familie-regten en opzigt der hooge policie voor een gelijk tijdvak ver oordeeld, BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Met een onbeschrijfelijk gevoel is het voorstel der acht wakkere volksvertegenwoordigers, houdende een ontwerp can ivet tot herziening der grondwetdoor alle welden kende vrije mannen in Nederland ontvangen, en zoo de hooge re gering zich veroorloven mogt om het aannemen van het voorstel, in de Tweede Kamer, tegen te wer ken, zijn de gevolgen niet te be rekenen. Men late die kamer vrij en onbelemmerd beraadslagenen wat dan ook de uitkomst zijde namen der mannen die het voor stel dedenzullen in marmer of metaal gegriffeld worden maar in de harten van alle ware vaderlan ders zegenend bewaard blijven. Eene nieuwe industrie staat op het punt van in Belgie ingevoerd te wordennamelijk het breken van Vlas en Hennep door machi nes. Al wat maar eenigzins tot bevordering van materiëele weivaart kan medewerkenzoeken onze ge- wezene broeders tot hun voordeel, als het ware uit de asch, op te ha len. Mogt ook eenmaal voor ons land die ware lust tot arbeidzaam heid aanbreken De Nederlandsche goudgraverijen (EERSTB JAARGANG.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. pp De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1