1844. Woensdag 18 December Nieuwstijdingen Si.0 55. (eerste jaargakg.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag des voormiddags. Er is te Bernay (Eure) eene oude jufvrouw gestorven. Zij was een voorbeeld van de ongehoordste gie righeid; sedert vijftien jaren was niemand in hare kamer geweest, waarin de morsigheid en de el lende onbeschrijfelijk waren. Toen men daar binnen kwam, vond men Kakken goud en zilver op eene vermolmde tafelop den zolder deed men eene gelijksoortige ont dekking onder eenen hoop vuil het geheel bedroeg 162,000 francs (ƒ80,000); Hare meid, welke twee nachten bij haar gewaakt had raadde haar aan, om iets verster kends te gebruikenen iets tot dit oogmerk gereed makende be speurde de jufvrouw, dat dezelve te veel boter zou gebruiken zij nam er de helft van af, zeggende «op die wijs zal ik met mijnen voor- raadvanboter dit jaar niet toekomen." Zeker e A".molenaar te Oufille, wasdes avonds zeer laat en dronken naar zijne wo ning terug gekeerd. Zijne vrouwmet het oogmerk hem eene heilzame les te geven gren delt de deur, en laat hem buiten staan. De molenaar wordt ongeduldig. Hij roept einde lijk uit; «ik zal driemaal kloppen, en, zoo op den derden slag er niet opengedaan is, ga 'k [mij in de rivier verdrinken!" Hij klopt: een twee drie geen antwoord t Nu neemt hij een zwaar stuk hout, en werpt het in de rivier. Achmijn God! roept dc bevreesde vrouw, mijn man is verdronken!" Zij loopt spoedig half naakt uit, en beschouwt met afschrik het nog ontroerd water; maar de dronken molenaar nog listig genoeg, was heimelijk binnen gestapt, en vertoonde zich op zijne beurt aan het venster, zeggende: «Mijn schaapje, gadezen nacht bij de andere schapeu slapen." Op deze woorden, sluit dc molenaar het vensterbegeeft zich te bed terwijl zijne geliefde echtgenoot gedwongon was in den schaapstal te vernachten. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Staphorst wordt gemeld, dat, in het Oude Diep, twee broeders met schaatsenrijden zijn verdronken, de eene nalatende eene vrouw met twee jonge kinderen. Ook te Gro ningen is een geacht en bemind jongeling van 22 jaren, de eenige zoon van eenen lakenkooper het slagtoffer zijner onvoorzigtigheid geworden. Utrecht, 12 Dec. Heden morgen is dn de nabijheid van het buiten huis Jaffa, een landman, onder het schaatsenrijden, niet het hoofd zoo danig tegen den steenenboog van eene brug gestooten, dat hij ach terover dood op het ijs stortte, De brug te laag zijnde, had hij, bij het snelle rijden, zulks niet ge noegzaam in het oog gehouden. 's Konings verjaardag is niet ge lijk andere jaren, op de gebruike lijke wijze gevierd. Dezelve heeft tevens gediend, om de officieren, die 15 jaren of meer dienst lellen, aan den troon ie gespenZonderling is '.iet, dat de officieren der marine daarbij niet zijn in aanmeiking ge komen, en gewis nog zonderlinger, dat de officieren der schutterijen pretenderen uat hun onregt is aan gedaan, door ze niet mede vast te gespen. OBBZBBföBB BBBKSTOB. In de Ylissingsehe Courant zijn weder een paar halve kolommen gevuld, over het vertaalwerk van den heer H. Giljam; het v/are wen- schelijk geweest, dat hij dit gebrek kige werk niet had begonnen daar de een voor en de ander na er wat aan verbeteren en bij-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1