welke wij iu de verloopen weck ge had hebben, en die nog voortduurt, is de scheepvaart hier reeds gedeel telijk gestremd, aangezien door het drijfijs, dat zich in de rivier de Merwede vertoont, de stoombooten niet meer varenOp de Linge, even als op het Zederik- en het Steenen- hoeksche Kanaal, is het ijs reeds zoo sterk, dat men er op schaatsen rijdt. Op de Lek was echter gisteren nog geen drijfijs te zien. Volgens uit Brouwershaven ont vangen berigt, heeft men een droe vig ongeval te betreuren. De Wel- Ed. Gestr. Heer Vijl, bevelheb ber der te Hellevoetsluis gesta tioneerde Kanonneerboot, heeft in defi avond van den 7 dezer hel ongeluk gehad, om door de ge weldige duisternis de gang dier boot bezijden te gaan, waardoor hij tusschen de boot en de wa terkant is gevallen met het on gelukkige gevolg dat hetniet tegenstaande alle aangewende po gingen, niet is mogen gelukken, om gemelden heer, met behoud van des- zelfs leven, van onder het ijs te redden. Brouwershaven's ingezetenen be treuren in hem eenen man die door zijnen goeden inborst en edel karakter, zich de achting van ieder hunner heeft waardig gemaakt. 's Konings 52ste verjaardag is in 's Gravenhage gevierd meteene twee slachtige gala-voorstelling in den schouwburg, half in de Nederduit- sche en half inde Fransche taal, en met allerhande verschillende draai- jende vuurwerken. Men ziet: de zucht voor het tweeslachtige en draai- jende bekomt in den Haag meer en meer de overhand. Door de slechte verlichtingen buiten de poor ten van Breda, is een huisvader in de gracht gereden en jammerlijk ver dronken. Door gaz-ontploffing in een steenkolenmijn bij Neath, is 27 Nov. jl. een groot gedeelte der wer ken vernietigd, en hebben een vijf tigtal menschen het leven verloren. Te Papenburg zijn 2252 jenever drinkers bekeerd. Onlangs zijn te Lissabon, dank zij den ellendi- gen toestand der blusehmiddelen, dertien personen levend verbrand. Opper-Silezie wordt door sommi gen als het Luilekkerland van Eu ropa beschouwd. Te Yalanqin, in Zwitserland, zit eene bende dieven in hechtenis, allen tusschen de tien en vijftien jaren oud. Jonkh. van Akerlaken heeft zijne confraters in de Doelen getracteerd, Men schijnt voortdurend veel schik met den veilen kapoen te hebben; misschien wel, omdat hij zich zoo geduldig laat plukken. In een steenkolen mijn in Engeland hebben 4 men sehen door eene ontploffing het le ven verloren. 's Konings verjaar dag is door de soldaten te Utrecht met gebraden vleesch gevierd ge worden. Tusschen Liverpool en Nieuw-Orleaus is een paketboot lek geworden; 22 passagiers zijn er bij omgekomen. Te Dille is, met be hulp van een' kastelein, eene ge stolen kist met elf duizend gulden opgezocht.Mevr. Puibraleene elegante sehoone dame van 13 ja ren oudwordt beschuldigd met karen knecht haar echtgenoot van kant te hebben gemaakt. STABS-HIEUWS. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzeein aanmerking ne mende, dat de tweede Kersfeest dag dit jaar invalt op Donderdag den 26 dezer maand, waardoor het noodig is de gewone Weekmarkt op eenen anderen dag vast te stel len, Hebben goedgevonden Te bepalen, dat in' plaats van Donderdag den 26de gewone iveekmarkt te dezer Stede op Vrij dag den 27 dezer maand zal ge houden worden. Zierikzee, den II Dec. 1844. burgerlijke stand te zierikzee. Geboren: 11 Dee. Een zoon van D. L. van Schaik en A. Koevoets. Gehuivd11 Dee. L. E. Mabijeu, Weduwenaar van J. Weda, met J. Buitcrse. thermometer-stand te zierikzee. Schaal van Fahrenheit.) NB. 32 Graden is het vriespunt. Zaturdag den 14 'smorg. 7 ure 20°. Zondag 3> 15 7 34°. Maandag 16 '7 31°. ter drukkerij van i'. de 1.00ze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2