NIEUWSBODE. Maandag 16 December. Nieuwstijdingen. iV.°52. JAARGANG. liet abbonnement is twee eueen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. 1844. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. De Profeet Miller had in Noord- Amerika voorspeld, dat de wereld, in den nacht van 24 op 25 October, vergaan zoude; doch, dat hij en zijne volgelingen door eene luchtverhe- veling naar de maan zouden wor den overgebragt. Hij en de zijnen waren dan ook, op dat tijdstip, op zekeren berg, dien zij hun Golgo tha noemden, bijeen vergaderd, en vele andere vrouwen en meisjes, die voor de vervulling der profetie innerlijk vreesden, waren in dien nacht aldaar mede te zamen ge vloeid. De Profeet heeft aan deze volksmenigte, zonder te bleeken ofte bloozen, voorspeld, dat het den fleer behaagd had, de vernietiging van dezen aardbol te verschuiven, tot het tijdstip, dat de keus van den nieuw Amerikaanschen President zoude gedaan zijn. De tijding van die keuze is reeds ontvangen; maar van de maan-vaart der Millerianen is nog geen berigt. BB&ttsae&B FQ&T. Te Br ussel is den 6 dezer een man van CO jaren, doodgevroren, op de straat gevonden. Naar men verneemt, zoude in Engeland en ook in Vlaanderen eene soort van koorts heerschen, bekend onder den naam van fièvre tjphoide. Geheele familien worden door dezel ve aangegrepen. In de nabijheid van Ostende is voor eenige dagen een vreemd vaar tuig opgegraven. Dit zoude, naar men vermoedt, afkomstig zijn uit het beleg, tijdens den jare 1601. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Ie Tilburg is 11. zondag, inde huizinge, toebehoorende aan Fran cis Teurlings, brand ontslaan, wel ke het ongelukkig gevolg heeft ge had, dat het geheele huis, bestaande in drie woningen, en door verschil lende gezinnen bewoond, in de aseh is gelegd. Wegens de snelle ver spreiding der vlammen, zijn geene van de in deze drie woningen voor handen meubelen, dan eene enkele kast, gered geworden. Er begint, blijkens eene ministe riële aanschrijving van den minis ter van oorlog, weder gebrek aan tweede luitenants te komen; nadat men zoo menig weerbaar officier heeft ontslagen, zal men nu weder kadetjes en vrijwilligers den epaulet vereeren, vermoedelijk om de zoon tjes van voorname huizen aan eene carrière te helpen. Zaturdag jl. heeft voor het Prov. Hof van Zuid-Hollandkamer van correctioneele appellen gediend de zaak van den deurwaarder Smits beschuldigd van laster jegens den ontvanger van 's rijks directe be lastingen den heer Nolthenius van Elshroek. Het O. M. heeft geconcludeerd tot haudhaving van het vonnis, wat de qualificatie be treft; doch tot vernietiging van hetzelve, wat de toepassing der straf aangaat, err lot veroordee ling van den deurwaarder tot zes maanden gevangenis, boete, kos ten enz. De heer adv. M.r Gevers Deijnoot is voor de beleedigde partij opge treden. De heer adv. M,r van Ber- kel heeft in eene uitvoerige pleit rede den app. verdedigd, Hij heeft, onder anderen, getracht te betoo- gen dat er provocatie had plaats gehadterwijl hij meende, dat aan de getuigenissen geen onbe paald geloof kon worden geschon ken. Aanstaande Zaturdag uitspraak in deze zaak. Wij hopen in staat te zullen zijn, op dit geding breed voeriger terug te kunnen komen. Men schrijft uit Gorinchem, van den 8 dezer: Bij de strenge vorst,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1