NIEUWSBODE. J 844. 13 December. Vrijdag Nieuwstijdingen (eerste jaaugakg.) c De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrij dag, des voormiddags. Het abbonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. PQST* Brussel7 Dee. Eene familie te Huysse is liet slagtoffer geworden van het gebruik van een koperen ketel welke niet genoegzaam ver tind was. Men bad er vleesch in gekookt, en aan het daarvan ko mende vergif sulfate de cuirre stierven de vader de zoon en een bediende, terwijl 2 andere leden der familie up sterven liggen. Een officier die zich aan eenen geringen diefstal had schuldig ge maakt, heeft zich, op raad van zijne kameraden, doodgescholen, om, zoo doende de, eer zijner epau letten te bewaren. I5INNENLANDSCHE BERIGTEN. Men schrijft uit 's Hertogenbosch, dd. 7 Dec: Op eene jagtpartij, wel ke door eenige liefhebbers jaarlijks gehouden wordt werd indezejagt een vreemdsoortig vogeltje gescho ten hetwelk bij nader onderzoek de Ortolan de Neige bleek te zijn. Men wil, dat de aanwezigheid dier vogelsoort in deze streken ook ee nen strengen winter aankondigt. Zoo het waar is, wat de Arn- hemsche Courant van 30 November mededeelt, ten opzigte van den tim merman Limheekdan verdiende de burgemeester van Utrecht de af keuring der hooge regering te on dervinden over de wijze, waarop men dien Limbeek heeft behandeld. Men verneemt uit Utrecht, dat een onder-officier van het 6de reg. inf., behoorende tot het garnizoen te W oorden en gedetacheerd aan de Wierickerschansden 6den de zer met schaatsenrijden is verdron ken. @E8SESS©©E EERE©ÏPEIff. Te Karlsruhe is het standbeeld van Karl Fredricli met groote pleg- tigheid op den 22 Nov. jl. inge wijd. De groothertog teregt begrij pende, dat standbeelden geen wel daden verspreiden en dat men groote mannen door menschenliefde het best vereert, heeft terstond de noodige gelden verstrekt tot het stichten van een weeshuis. Prins Frederik der Nederlanden heeft irr de maatschappij tot verbetering van het Zwolsche diep, terstond bij hare vestiging, voor acht aandeeleu deel genomen. Het doet den Nederlan der goed dat hij den algemeen geachten Prins nimmer noemen hoort dan bij handelingen en be drijven die zijn hart vereeien. In de maand Augustus is in Cala- brie eene soort van Mannaregen ge vallen. Er zullen eei lang 27 snuif- doozeri in het openbaar worden ver kocht en daaronder dezulke die met eene waarde van 13,000 aan diamanten bezet zijn zij behooren tot de nalatenschap van den be roemden kardinaal Gonsalri. De opbrengst is tot herstelling der ge vels an eenige kerken te Rome be stemd. De straf aan den bur gemeester Tesch opgelegd isom voor het leren ran den Koning te biddendien hij lieejt willen rer- moorden want de uitoefening van des burgemeesters doodvonnis is uitgesteld tot de troonbeklimming van des tegenwoordigen konings opvolger. INGEZONDEN STUKKEN. Het ia! wel geen betoog behoevendat ord» huizinge, toebehoorende aan Fran cis Teurlings, brand ontslaan, wel ke het ongelukkig gevolg heeft ge- vuengci uv Men schrijft uit Gorinchero. van den 8 dezer: Bij de strenge vorst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1