fek NIEUWSBODE. Maandag<s£~^ Nieuws tijd in gen 9 December. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. E8?©E&8©SB POST. Eene kwaadaardige koorts maakt te Liverpool vele slagtoffers. De eerste verschijnselen daarvan zijn waargenomen te E verton, eene fraaije voorstad, gelegen op eene hoogte van daar heeft dezelve zich over de stad verspreid; er zijn niet minder dan zestig ge vallen van deze verschrikkelijke ziekte; men bidt in de kerken dat deze aanstekende ziekte L spoe dig moge ophouden. HINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Varik schrijft men ons: 11. Zondag, 1 December, had een droe vig ongeluk plaats. Drie personen begaven zich des morgens met een slecht en wrak vaartuigje van hier de Waal af, met het voornemen om het dorp Marenaan de rivier de Maas gelegen te gaan bezoe ken. Des avonds weder naar huis keerende merkte zij dat hun schuitje lek was geworden, maar waagden evenwel de overtogt met het ongelukkige gevolg, dat genoemd vaartuig begon te zinken, en de drie zieh daarin bevindende perso nen hun graf in de golven vonden, «jsiwBRtensi BsaseirBar. De Nederl, landman is een drei gend gevaar ontkomen. De eisch was; permissie voor Commiezen Veldwachters enz. om op elk uur van den nacht de woningen bin nen te dringen en te snuffelen of «r misschien ook eenig rein of on rein dier gekeeld mogt zijn, zon der offer op 't altaar van Baal-Peor. .Slechts met meerderheid van eene enkele stem is het platteland voor deze nieuwe inbreuk op de grond wet bewaard gebleven,Een boer met zijn knecht, geen ledeu van 't matigheids-genootschap huiswaarts ARC.ANC. 1 8 4- De uitgave geschiedt op maandag, woensdag eu vrij dag, des voormiddags. keerendezijn in de Schipbeke geraakt; de knecht is er uitge- haspeld; doch. heeft vergeten, zijn' baas op 't vaste land te brengen. De Overijss. Cour. bevat een berijmde lofrede op de Ommer- schaus die er in lompen komen, gaan er als baanderheeren van daan glansrijke-' perspectief voor de as pirant-kolonisten, die op geen spek of vleesch gesteld zijn, Gevraagd: een koster, voorlezer, voorzanger, organist, klokkenluider, school meester alles in een persoon, te Idaard voor ƒ269,50 's jaars. - Te Breda is het lijk van Panus die door duisternis in 't water ge vallen is opgevischt. Wij, Neder landers, zijn ook door eene groote duisternis in eenen modderpoel ge raakt, van welke de hoofdbron in den Haag te vinden is. Wij lezen in de Vlissingsche Cou rant van 4 December het volgende; Dat 2C Capittel. Ende hij sprak tot hen door ee ne gelijkenisseen al propheterende alzoo Er was eens een land en er was eens een koning. En de koning hadde de heer schappij o\ er datzelve land bij erfeuisse van zijnen vader verwor ven. Ende de koning was een goed koning en dapper veldoverste; maar zijne raadslieden waren in hun ver stand den ezelen gelijk. Wrant even als men den boom aan zijne vruchten kent, zoo maak ten deze raadslieden zich kenbaar door hunne raadsbesluiten. En deze raadsliederlijke raadsbe sluiten waren slechts goed, om liet volk ongelukkigende den koning bij datzelve volk gehaat te maken. Ongelukkig volk het werd daar door beroofd van de eenheid, in tijd vau tegenspoed f want de raadslie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1