1844. ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODE. 4 DECEMBER. Nieuwstijdingen N.°47. (eerste jaargang.) Het abonnement is 21/2Cts. ill de week. Enkele Cents. nummers 2 WOENSDAG. De uitgave geschiedt op maandag, vvoensd. en vrijdag des voor middags. HINNENLANDSCHE BERIGTEN. Leeuwarden 26 Nov. Uit deel neming in liet lot van ongeluk kigenwien geene andere toevlugt is overgebleven, dan het beroep op de weldadigheid hunner meer be gunstigde natuurgenooten, hoort men dikwijls de klagt uitendat de wetten ter wering van de be delarij in ons land vaak te streng worden toegepast, en dat daarom trent cene oogluiking behoorde plaats te hebben. Hoe moeijelijk dit laatste, en hoe onvoorzigtig de eerste klagt zij bewijst de ondervinding, die tevens in de bedelaars soms mensehen leert kennen, welke geene deelneming verdienen en aan welke alle ondersteuning verspild is. Een nieuw bewijs daarvoor bekwam de ijverige policie dezer stad voor eenige dagen, toen zij eerie oude en blinde Jodin, onder schijn van handel te drijven, bedelende vond en arresteerde. Bij onderzoek bleek namelijk, dat in denaden van hare schamele kleeding eenesom van niet minder, dan 23 guldens verborgen was. Haar man scheen daarvan zelfs geene kennis te dragen, dewijl zj hem bijna versmachten liet. Met hare geleidster zal zij de bevolking der bedelaars-kolonie vermeerderen na hendie haar tot dusverre wel deden, door zulk een gedrag te hebben beschaamd. De Nedl. Herv. Synode heeft in hare jongste zitting beraadslaagd over een voorstel, om de spelling der Staten-Bijbelvertaling naar de nu algemeen aangenomene te wij- zigen, maar zwarigheid gevonden, om daartoe te besluiten, l.c uit vrees, dat in dezen tijd van woelingen en verdeeldheden de scheuring in de Herv. en andere Prot, kerken hier te lande daardoor nog zou toe nemen 2,° omdat men twijfelt of de verschillen die er thans omtrent de spelling der neder- duitsche taal ontstaan nog wel toelaten, dat er op kerkelijk gezag een Staten-Bijbel worde uitgegeven, welke van de oorspronkelijke uit gave alleen daarin verschilt, dat hij naar de thans gebruikelijke spel ling is ingerigt. ©BE®®®©©® SSBIG1PSS. Ijeesl hierklein gelooaigen! die aan den bombast aan vreemde kra mers geloof heclit! Te Berlijn is een koopman in linnen- en tafel goederen, die deze artikelen tot spotprijzen aanbood en verkocht crimineel veroordeeld, daar het be wezen is, dat er met die goederen bedrog iverd gepleegden dat er in de manufactuur dier goederen eene veraalsching bestaat! Te Utrecht is een besteller in den drank gesmoord; men zou aan den Schrijver van zekere brochure kunnen vragen, of die man ook dronken was? Te Sittard heeft een landman in dronkenschap ze keren Gerards IVolfs met eeu mes doodgestoken; de dader zit reeds in het huis van arrest. 3 zwartgemaakte roovers hebben te middernacht, t jsschen Leeuw, en Harlivigen een tolgaarder en zijne zuster lam geslagen en f 25 ge roofd. 't Pijpje rooken is dezer dagen door een onzer ministers op zware straf verboden, namelijk op den rijkswerf. De Tweede Ka mer der Sta ten-Generaal heeft wijsselijk besloten, het andermaal loor de Eerste Kamer terug ge zonden Adres van antwoord op de troonrede in pace te laten rusten men kan niettemin het OudeStaten- iedeke aanheffen Zij dronken een glas, Zij peen plas, En lieten de zaak zoo als hij was. Wij hopen echter, dat de laatste regel maar voor dit oogenblik waarheid zijn zal, en dat eenige wakkere leden der Tweede Kamer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1