ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen (eerste N.ü46. JAAllGA!fG*; S 844. MAANDAG 2 DECEMBER. Het abonnement is 21/9Cts. in de week. Enkele nummers 2 lents. De uitgave geschiedt op maandagwoensd. en vrijdag des voor middags. 1 frank stuur zal naren zijn Brussel 24 Nov. Men heeft het plan verspreid van eene onderlin ge assurantie-maatschappij tusschen al de -werklieden van Belgie, waar door, mits maandelijks 1 frank stor tende ieder arbeiderin geval hij zonder werk was, op 75 centimes daags, en in geval van ziekte, op gt zou hebben. Het be- zoodra er 400 inteeke- worden benoemd. In de voorleden week heeft de ambtenaar van den burgerlijken stand der stad Aalst het wettig huwelijk voltrokken tusschen Petrus Franck A«ud 66 jaren en Johanna Petro- 'Tielte Prins, oud 70 jarenen die sedert 47 jaren door de geestelij ke Overheden in den echt waren ver een igd. In liet land van Wallis leeft een grijsaard van 120 jaren; gedurig bezoekt hij zijne jongste dochter die 88 jaren telt; hij is nog zeer wel en in het bezit van al zijne zintuigen. Een pruikmaker te UI ra heeft eene vliegende machi ne op het touwwaarmede hij in 3 uren van Ulm naar Parijs vliegen zal. Hector Gil jam geeft in de Vlis- siugsehe Courant kennis, dat hij niet naar Noord-Amerika zal vertrekken, maar in Europa zijne overige le vensdagen zal trachten door te bren gen. INGEZONDEN STUKKEN. Geene deugd is er, die den mensch meer versiert, dan die der menschen- liefde, en geen genot kan reiner zijD, dan de bewustheid, anderen welge daan te hebben. De kracht van het goede voorbeeld in dezen is niet te miskennen, en het is alzoo loffelijk, dat de meerderen de minderen, de ouderen de jongeren en daarin bestuur ders de onderhoorigen voorgaan. Dat dit echter niet algemeen erkend, al thans niet door de daad getoond wordt, bewijst een onlangs te Nieu- werkerk in Duiveland plaats gehad hebbend voorval. Volgens desaangaande loopende geruchten, zou aldaar een bejaard jongeling, die met vele ligchaams- gebrekeu te kampen had, en door beperktheid van geestvermogens de waardij van goeden raad niet kun nende bepalen, gefolterd door on- menschelijke bejegening, en bedekt met zweren, zijn jammerlijk leven hebben voortgesleept, tot dat hij op den 24 Nov, 11.. uitgeput van krach ten, zich bij een' mestput nederlegde. Een voorbijganger, door zijn ge kerm opmerkzaam gemaakt ont fermde zich zijner, en, niets anders tot zijne dienst hebbende, plaatste bij den on gelukkigen op een' krui wagen, en bragt hem in het armen huis der gemeente, In plaats echter van aldaar eene goede verpleging te ondervinden, werd hij, als ware hij een dier, op den steenen vloer neder- gelegd, waarop hij nog in den avond van dienzelfden dag den adem uit blies. Indien Armenbestuurders zóó voor gaan, wat mag men dan van an dere gemeenteleden verwachten? D, AUTI-MATIGHEIDS-GE LUK. [geene fictie] De plaats, waar het volgende too- ueeltje speelt, is de van pijpaarde opgetrokkene en opgehoudene stad Goudaen wel op een zolderkamertje van eene harer naauwste straten. Het geheele ameublement, wan neer twee gebrokene stoelen en eene tafel, waarop een eindje kaars, in een' pijpenkop flikkerende, de waar heid der vernietiging preekt, ameu blement mag lieeten, toont aan, dat Foktünatus beursje voor den bewoner gesloten was. En geen wonderDe man, die daar op het strooleger uitgestrekt, met strak-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1