i 844, ZiEKIKZEESGHE NIEUWSBODE. Nie uwstijd in gen O - - ^i-F.KiK're JAvnr V-- (eerste jaargang Het abonnement is 2*/sCts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. VRIJDAG 29 NOVEMBER. De uitgave geschiedt op maandagwoensd. en vrijdagdes voor middags. &@S1Pe Londen, 21 November, De sterfte in Londen is iu de laatste week 1072 geweest. Deze hoeveelheid sterfgevallen in ééne week wordt toe geschreven aan de heerschende kin derpokken en schaarlaken-koorts. Bij het jongste lijkschouwgerigt, over de, door het ongeluk op de stoomboot Gipsey-Queen, te Blakcwall, om het leven gekomene personen, heeft de coroner of voor zitter van dat geregt herinnerd dat, volgens de Engelsche wetten, wanneer zich een gelijk toeval her haalt, en iemand daarbij het leven Verliestde maker of hersteller der ma'cliiue gehouden wordt, schuldig te zijn aan manslag, BINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Hertogenbosch, 21 November. Diusgdag middag, ten 3 ure ging een zestienjarig meisje van de gemeente Middelrode over den klinkerweg naar Berlicumen werd, door een manspersoon in een aan dien weg gelegen boschje gerukt een doek in den mond gestopt, van eenig gouden sieraad, dat aan een fluweelen bandje om haren hals hing be roofd, en ontving door den boos wicht eenige sneden over hare klee- •deren, die, gelukkig voor haar, uiel verder zijn doordrongen, dan tot op het vel. Het is te wenschen, dat hel onze ijverige justitie moge geluk ken de boosdoenersdie den pu- blieken weg zoo onveilig maken in handen te krijgen. 's Gravenhage, 2b November. Heden middag had, op bet, Hooge Zand alhier, een verschrik kelijk ongeluk plaats. Zekere vrouw Delfgauuits des morgens naar Delft vertrekkendehad haar Ajarig dochtertje aan de zorg -,an derzelver grootmoeder toevertrouwd. Deze verwijderde «ich eenige oogenblikken en liet het meisje alleen in de kamer, in welke eene kagcliel stond te branden. Eenige oogenblikken later verspreidde zich eene sterke brandlucht door het huis en de buren hierdooren door het gegil van het kind, opmerkzaam gemaakt zijnde, tracht ten de kamerdeur te openenwaarin zij even wel, daar dezelve gesloten wasniet slaagden. Hierop eene ruit ingeslagen hebbendewaarbij zij zich aan de hand wondden, naderden zij aldus het kindhetwelk in volle vlam stond. Doch hun ijver kwam te laat; de kleederen waren tot op het ligchaam verbrand, en het kind over het geheele ligchaam als geroosterd. Alle mogelijke aangewende geneeskundige hulp door den heelmeester, den heer van der Hegge Zij nen, mogt niet baten, zoodat het kind nog jn den namiddagna het uitstaan van de he vigste smarten, den geest gaf. De grijze, waardige burgervader van Zaandam is uit zijne betrek king ontslagen, Het verzoek door hem zelveu daartoe gedaan, is een nieuw bewijs van 's mans opgeklaard oordeel als begrijpende hij te regt, dat men als de dagen des ouder- doms daar zijn, vrijwillig van be trekkingen moet afslaan, tot wel ker waarneming de kracht des vol len mannelijken leeftijds wreischt wordt. Hoe vele burgerlijke en reg- terlijke ambtenaren mogten aan den Heer Van Orde een voorbeeld ne men Te Corfu speelden de ac teurs slecht, en floten de toeschou wers. Toen ziju eenige officieren met getrokken klingen gaan mede spelen op eene wijzedie zulk ee- nen indruk maakte, dat vqle dames van aandoening flaauw vielen het theater is echter sedert deze voor stelling gesloten. In Weenen is het tegenwoordig geheel niet pluis; de menschen verdwijnen er, zon der eenig spoor achter te laten soms bij viertallen te gelijk. De storm, die in het begin van Octo ber op vele plaatsen zoo vrcesselijk woedde heeft [ook in de Havana zeer treurige verwoestingen aange- rigt; niet minder dan 67 vaartui gen moeten in de haven van Ha vana vergaan zijn. Alle aspirant- plattelands heelmeesters staan op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1