zierikzeesche NIEUWSBODE. 2 25 I Nieuwstijdingen. mbsawbeib* N.°45. X (EE*STE '1844. MAANDAG Het abonnement is 21/«,Cts.iii de week Enkele nummers Cents. De uitgave geschiedt op. maandagwoeasd. en vrijdag, des voor middags. föst. Het volgende wordt uit Gabas op de Fransche grenzen van Ar- ragongemeld Sedert veertig ja- reu heeft men in ons gebergte zulk eenen strengen winter niet beleefd: reeds eene maand zijn de hooge va- leijen bedekt met sneeuw ook heeft .men nooit zoo vele wolven in de ze streken gezien; zij rigteu ook groote verwoestingen aan. Eenige dagen geleden hebben zij varr vier kudden schapen er negen en tachtig gedood. De beer, van welken men zegt: dat zeer bevreesd en lat is, heeft ook het zijne gedaan onlangs is de pastoor Fourievan Laruns, door eene beerinwelke twee jonf gen bij haar hadin het gebergte van Aas vervolgd geworden; zij was bezig de overblijfselen van schapen, welke zij gedood haduit vrees voor gebrek, te begraven zonder zij nen hond, welke op zijn geroepen gefluit kwam toeloopen en dus eene afleiding maakte zou het met den armen pastoor gedaan zijn ge weest. Men schrijft uit Soleurn, van den 23 Oct.: Een bootje kwam de stad af, en stootte tegen een der bogen van de brug van Wangen; de boot sloeg om, en de twee personen die zij bevatte, vielen in het wa ter. Dit waren'twee echtgenooten, -die zich naar Soleurn begaven, om een proces tot scheiding van elkan der vol te houden. De man redde zich het eerst, en hielp toen zijne vrouw, Aan land gekomen, zeide «leze tot haar man: ahet heeft wei- nig gescheeld, of wij waren voor eeuwig gescheiden, en God had Zijn oordeel over ods uitgesproken.'" In plaats van naar de regtbank te gaan, begaven zich de beide vereende echtgenooten naar hunne woning BINNENLANDSCHE BERÏGTEN. Te Amsterdam is een profeet opgestaan, verzekerende dat het niet lang meer zal duren, of Ne derland zal tusschen de andere na- tien als een geheel volk van dronk aards staan: als zeden heelen win kel maar niet kort en klein slaan. Men verneemt, dat bij arrest van den Hoogen Raad, van den 8 Nov. jl. wegens schending van art. 32 der wet van 16 Juuij 1832, is vernietigd: het vonnis van de ar- rond. regtbank te Zieriksee, in de zaak van het. bestuur der registra tie, tegen den notaris W.., en dat alzoo door de hoogste regterlijke magt is beslist, dat onder de be schrijving der goederen van de aanstaande echtgenooten in de hu welijks-contracten zelve, ongeregis treerde onderharidsehe stukken kun nen worden vermeld, zonder dat dezelve gelijktijdig met het huwe lijks-contract ter registratie moeten worden aangeboden. De fameuse oogen- en beurzeu- ligter Lusardi stond onlangs voor het tribunaal van Brussel te regt; een heer eischt schadevergoeding voor 't oog zijner vrouw. Aan den Helder is een huis afgebrand, zijnde los en vast voor eene hooge som verzekerd; een geluk voor dien winkelier [Kortering], te meer, daar hij zijnen besten voorraad eerst had uitverkocht, Dat Vrieslands wak kere afgev. Tromp niet ter zijner destinatie is aangekomen, is aan onpasselijkheid te wijten,,t laesie glaesje, dat het et em edaen. Eene zonderlinge weddingschap had plaats te Niel [Antwerpen] tusschen een fabrijkant aldaar en den bur gemeester eener naburige gemeente; tien arbeiders van den fabrijkant moesten in één maal honderd voet braadworst, 43 pond wegende, op eten, daarbij naar verkiezing drin kende. Binnen anderhalf uur was alles genuttigd en hadden de gasten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1