ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 1844. Nieuws tijdingen mnneneandsche bemgten. •bbebinnib ssaiei'tejsr. Sf.ü42. (eerste jaargang.) Het abonnement is 21/2Cts.in de week. Enkele nummers 2 Cents. VRIJDAG 22 KÖVEMBER. De uitgave geschiedt op maandagwoeusd. en vrijdagdes voor middags. In den nacht van den 19 October, heeft een hevige orkaan in het meer Erie (Vereenigde-Staten) gewoed, welke verschrikkelijke verwoestingen heeft aangerigt. De dijk van Buffa lo is dientengevolge doorgebroken, en die stad en derzelver geheele om trek daardoor onder water gezet. Een honderdtal huizen is door den vloed vernield, en men had reeds 32 lijken gevonden. De schepen, welke zich op het meer bevonden, zijn ook hevig geteisterd. De stoom boot Fulton is met verlies van 3 manschappen op de l^fSt geworpen; de stoombooten C/iaco Tanque en -Albert zijn digt bij Buffalo gestrand, even als het schip Dole. Daarenbo ven zijn eene uienigte*kleinere vaar tuigen vergaan, De groote stoomboot Julia Palmermet <500 man aan boord, was tijdens de orkaan ook in het meer, en men is zeer be vreesd, dat dezelve aan het verschrik kelijke weder geen weerstand zal hebben kunnen bieden. Het aantal slagtoffers is nog niet bekend, even min als de schade door den storm veroorzaakt. Het verlies moet even wel buitengewoon groot zijn, Men verneemt, dat op den 18 dezer bij Haarlem, uitliet water opgehaald is het lijk van den Ambtenaar van het Depart, van Financiën, die sedert eenige weken vermist werd. Men voegt er bij, dat de handen met een zakdoek bijeen waren gebonden, en dat op het lijk een lucifer-doosje gevonden zoude zijn, waarin een briefje, met de woorden: Verdenk niemandik heb mijzelaen aan het Jeaen beroofd enz. De overledene, tot eene geachte familie behooren- de, had zich vele vrienden verwor ven door zijn open en behulpzaam karakter. De treurige omstandig heid, die zijn* dood heeft veroor zaakt, heeft bij hen allen, die hem gekend hebben, eenen smartelijken indruk te weeg gebragt. Immers, in dien hij slechts eenige opening van zaken had gegeven, hadden behalve zijne bloedverwanten, zich velen op gedaan; die hem, uit de betrekke lijk zeer geringe ongelegenheid, waar in hij zich bevond, vol vaardig zou den hebben gered. Dat deze laatste bijzonderheid wel worde ter harte genomen door allen, die zich in oogenbfikkelijken dringenden nood raoglen bevinden, en die, in plaats van op God en hunnen evenmensch te vertrouwen, zich door wanhoop laten vervoeren. In Groot-Brittanjc heeft eene doch ter van 20 jaren haren vader, die haar teeder lief had om geene an dere reden vermoord, dan om zich meester te maken van een door hem vergaderd kapitaal van omstreeks f 3000. 194 Brahminen hebben iü het koningrijk Kindore in com pagnie, den hals gebroken, door het instorten van den trap van het koninklijk paleis, langs welken zij hetzelve wilden verlaten. Men ziet dus, dat men overal onvoorzigtige bouwmeesters vindt. In Noord- Amerika zijn er, die zoo vast ge- looveri, dat de wereld in deze maand November zal vergaan, dat zij hunne werklieden afdanken, als voor deze maand voorraad genoeg hebbende. Op St, Thomas de Guatimale sterven de menschen van gebrek, en ér zijn door de ondernemers geene lioegenaamde voorzorgen ge bezigd, om de derwaarts, onder schoone belofte, naar toevertrokkene landverhuizers van het allernood- wendigste te voorzien. De algemeene verontwaardiging is dan ook over deze schandelijke misleiding zeer groot. In een gedeelte van En geland moet reeds buitengewoon veel sneeuw gevallen zijn. Eene

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1