ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 20 NOVEMBER. *1' a, diin:, d der n; ïgen ee. van ;r, a de ving ordt (eerste jaargang.) 1844. Het abonnement is 21/2Cts.in de week. Enkele nummers 2 Cents. WOENSDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor middags. Nieuwstij dingen. BINNENLANDSCHE BERIGTBN. irge- van De zaak tegen den voortvlugtigen raan P baron vam D, agent van 't dien Domein te Eindhoven, verdacht van ven den ouw uur- ond- het oor vege ken. :uw- aar- raat aoet ure. uur. i. uur. uur. uur. uur. uur. uur. ÜN. 344. ditc w. d 4,4( 3.9< domeinpenningen als de zijne te hebben gebruikt, wordt met ijver doorgezet; twee medepligtigen zitten reeds op zwart zaad. Volgens berigten uit Oost-Indiën, vernemen wij, dat op Z.r M.s oor- logs-corvet de Boreas, de pestziekte moet zijn uitgebroken, aan welke ziekte reeds eenige manschappen van de equipage zijn overleden. Een persoon te Eersel is beboet, omdat hij 's avonds na 10 ure in een kroeg was geweest. (Zou het kroegloopen niet geheel kunnen ver- ïge- boden worden? Zeer wel, in een ners land zoo vrij als Nederland. En de sten soeieleiten? Even zeer wel.) loor ©ESSES®®©® In den Haag projecteert men het fabrieceren van echte Brab. kant. Om nu niet eens te spreken van den kanker in het vermogen der voerlieden, de tering in de geld beurzen der schippers het rhu- matiek in de zakken van schuiten jagers, bestellers, commissarissen, tolgaarders herbergiers aan publie ke wegen enz. heeft men dezer dagen bevonden dat de stoomwa gens, in hunne tegenwoordige situa tie, ware goudmijnen voor docters en apothekers zijn,ijverige be gunstigers van het doodgraversgild trouwe leveranciers van kink hoestvliegende jicht, oor- en kies pijnen en het maxime probatum middel om jeugdig zijnde spoe dig in grijsaards te kunnen herscha pen worden. Dientengevolge is men in Frankrijk dan ook reeds begon nen met geneeskundige spoorcom- missiën te benoemenen op elk station gratis zweetdrankjes uit te reiken aan henwien het lotof finantiële toestand gebood in ope- ne of kwasie-beschaduwde spoorwag- gons te moeten plaats nemen. Men verneemt, dat er ook bij ons eene commissie benoemd is om hierom trent onderzoek te doenwaarvan men tegen het jaar 1900 een rapport verwacht. De nieuwe Rotterdamsehe Courant ontwik kelt in N.° 167 indrukmakend al het constitutionele onverstandige en onstaatkundige van het schrij ven van den minister van bin- nenlandsche zaken aan de Staten- Generaal ter zake van het adres van autwoord; wij zeggen er met duizenden amen op. Een uije in den mond te houden wordt als een probaat middel tegen zeeziekte opge geven. Het is ligt te beproeven. Op den 8sten dezer in den vallenden avondis een veehandelaar onder Kralingen door 3 personen geweld dadig aangerand doch, zwaar ver wond nog tijdig ontzet. 't Per soneel der commiesen in Twente is vergroot tot nadeel van den smok- kelhandel, den eenigen, die nog bloeit. Gevraagd: eene weduwe die niet al te 1 eel ijk is, met splint, voor een man, die f 800 kan verteren, Het Handelsblad levert goed ge schrevene hoofdartikels over de ver keerde handelingen der Eerste Ka mer. het wonderland. In de landen noordwaarts van Gallië, ligt een gewest, klein van omvang, maar groot aan overblijfse len van vroegeren rijkdom, en groo- ter nog aan steeds toenemende ar moede, En in dat land geschieden nog wonderen, tot op den huidigen dag. En daar zijn toovenaars, die het geheim bezitten, de geldzakken te bezweren van alle goedwillige in woners. En die toovenaars hebben hunnen aanhang, die mede teert van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1