ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. toivsgbb Nieuws tijdingen N.°40. (eerste jaargang. 1844. Het abonnement is 21/9Cts.iu de week. Enkele nummers 2 Cents. MAANDAG 18 NOVEMBER. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor- middags^" - esi©EBiS©SB POST* De vrouw van William Faulkner pachter in het dorp Movilla bij Londondery is op eene zeldzame wijze van tweelingen bevallende dochter werd geboren den 1 Octo ber en de zoon den 2 November; Gedurende deze 33 dagen bevond de moeder zich welvarendeen nain als gewoonlijk hare huishou ding waar. BEBGSSBSB E>@SlPe Te Isseghem bij Kortrijk is eeue vrouw door het inslikken van een stuk brood, terwijl zij lachte gestikt; het kwam in hare lucht pijp, en alle hulpmiddelen der kunst waren te vergeefs, zij stierf binnen een kwartier nurs. De Dampfbooleen Dantzisch dagblad, bevat het verhaal eener verschrikkelijke daad, hetwelk wij hier mededeelen. Een ouderloosmeis je, bij eenen schoenmaker besteed, bleef plotseling, gedurende verschei dene weken uit de school, en toen zij eindelijk weder ter school kwam, tooude zij den meester hare beide handen, door het vuur geblakerd, zoo zij zeide, maar thans bijna ge nezen. Daar de verwondingen dwars door de vingers liepen, zeer diep waren, en een bijzonder aanzien hadden, zoodat geene bloote ver- sehroeijing dezelve dit had kun nen veroorzaken, vermoedde de mees ter, dat niet alles zoo was, als het meisje zeide. Zijn vermoeden beves tigde zich dan ook op eene verschrik kelijke wijze. Het kind werd door den schoenmaker en eene bij deze inwonende jonge vrouw bijna da gelijks op het gruwzaamst mishan deld, en met roeden geslagen, tot dat er bloed te voorschijn kwam. Dit was den beulen echter nog niet genoeg; want, toen de kousen, wel ke het meisje voor hare beulin ge breid had, niet naar haren zin uit vielen, omwond deze de vingers van het kind, terwijl de schoenmaker deszelfs handen vasthield, met dik katoen; bond vervolgens de handen insgelijks met katoen vast aan elkan der, en stak dit aan, zoodat het langzaam flikkerende katoen, het vleesch der acht vingers tot aan de beenderen verteerde. Men ver neemt, dat er reeds aangifte van ge daan is, en dat de zaak geregtelijk onderzocht wordt. De gebroeders Noloikopzigters van het school voor den handel te Berlijn deden met hunne ltweeke- lingen een uitstapje naar het kas teel van Grunnewald. Zes struik- roovers vielen de meesters en de leerlingen aan, bij het doorgaan van een woudmaar de heeren Noloik lieten zich daardoor niet verschrikken. Zij boden tegenstand en toen de roovers terug deinsden handelden zij vervolgens aanvallender wijs; de jonge scholieren, door den moed van hunne onderwijzers aan gespoord, ondersteunden dezelve zoo krachtdadig, dat zij vijf bandieten gevangen namen en de zesde het ter naauwernood ontsnapte. BINNENLANDSGHE BERIGTEN. Te Buren werd in de vorige week eene schoone luchtverschijning ge zien. Eene zoogenaamde verschieten de-ster veranderde langzaam van plaats, en ging over in een wit voorwerpdat tot eenen bal aan groeide van tamelijke grootte, en een helder licht verspreidde, even als gaslicht, waarna dezelve ver dween. De eerste Kamer ijvert tegen de herziening der grondwetuit vrees, dat eene revisie van dat ver sleten-doorluchtig staatstuk de af schaffing van dat collegie zou kunnen ten gevolge hebbenmen kan niet ontkennen, dat, uit dat oogpunt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1