STABS-H2EUWS, den lieden voor de rcgtbank be trokken, wegens oproerig stilzwij gen, Heden nacht heeft een onzer natuurgenoten zijn nachtrust, ge houden, op een der zachte banken, onder de Koorn-beurs; ongelukkige slaapplaats bij de aanstaande barre nachten [vervolg én slot van ons vorig n.°j GOEDE LESSEN, in de manier van pater abraham a santa clara. üe mannen moeten zijn als Adam; er mag voor hen slechts eene enkele vrouw bestaan, en ook weer niet ais Adain, die zich door zijne vrouw tot zonde verleiden liet. De man nen moeten zijn als de schaapherder van van den Hage zoo belangwek kend en onderhoudend, en toch niet als de schaapherder, uit zooveel dee- len bestaan. De mannen moeten zijn ais zand zoo fijn, en ook niet als zand, waarop men niet bouwen kan. De mannen moeten zijn als wijnvaten, geestbevattend, maai' ook weer niet als wijnvaten, die, ais zij liggen, vol zijn. De mannen moe ten zijn als korenaren, een baard hebben, en toch niet als korenaren, die dulden, dat iedere vlegel op haar losdorscht. De mannen moeten zijn ais de aarde, die nooit stil staat, en ook niet als de aarde, die zich met voeten laat treden. De man nen moeten zijn als duiven, zonder valschheid, en niet als duiven zich geduldig laten plukkenDe man nen moeten zijn als de uil in Mi nerva's gezelschap, en weer niet als de uil op roof' uitgaan. De schrijvers moeten zijn als speel kaarten, zoo dikwijls in handen genomen, en toch niet als speelkaar ten, zoo weinig het opvatten waardig. De dichters moeten zijn als de nacht, verkwikkend en vol hemelsch licht, en ook niet als de nacht, donker en slaapwekkend. De reg- ters moeten zijn als de hel, alleen de boozen straffen, en toch niet als de hel, den duivel in zich hebben. De advokaten moeten zijn als het rad, waarop misdadigers hunne straf ontvangen, en niet als het rad, dat gedurig moet worden gesmeerd. - De herbergiers moeten zijn als mes sen, niet ongeslepen, en ook niet als messen; zij mogen niet snijden en villen, De wijn- en hojjijhuis houders moeten zijn als berkenboo- men, voor slechte gasten roedeu be reid houden, en ook niet als ber- kenboomen, zij mogen geen nage maakte champagne leveren. Om kort te zeggen; de mannen moeten zijn, gelijk zij niet zijn, en zij moe ten niet zijn, gelijk zij zijn. Zijt gij nu te vrede», lieve meisjes? INGEZONDEN STUKKEN. beeldspraak. Er bestond eens een gezelschap van onderscheidene dierenzoowel wilde, als tamme, groote als kleine. In dat gezelschap werd wekelijks wat bij elkander gebragt, om het zelve in stand te houden, (name lijk het gebouw). Hiertoe werden er eeuigen aangesteld, om de gif ten in te zamelen. Maar dikwijls ge beurde het, dat er zeer weinig werd ingezameld; hoe meer dieren er zijn hoe minder men ontvangt. Hoe zal men dit raadsel oplossen Dit laten wij over aan het oordeel van des kundigen. N. arrond.-regtbank te zier1kzee. Correctionele teregtzitting van 15 November 184-4. P. v. D. oud 47 jaren, wioke» lier te Zierikzee, veroordeeld, ter zake van feitelijke beleediging, in eene gevangenzetting van zes dagen, en in de kosten. burgerlijke stand te zierikzee. Geboren13 Nov, Eene doch ter van F, Maijs en H. Kaan. Een zoon van A. Kaan en J, Bo- gaert. 14 d, Eene dochter van P. C, van der "Valk en A, Fonteine, Overleden. 9 Nov. G, M. Grim- me, oud 8 weken, dochter. 14 d* G. Klink oud 3 maanden, zoon. vertrek der beurtschepen. Zaturdag 16 November. Naar Rotterd. 'smidd. ten 3 uur. b Middelb. 'smorg. 6 uur. Naar Berg. op Z. 'srnorg. ten 9 uur. afrijden der diligences, Corresponderende op de stoomb. Zond.ag 17 November Naar Botterd. 'smorg. ten 71/2 uur. Naar Middelb. 'smorg. ten 10l/2 uur. Maandag 18 November VanG.naarM. 'smidd. b 121/2 uur. •ter drukkerij van p. de looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2