STADS-NIEUWS. danigheden en eigenschappen geheel voor andere nagebootste kunnen verwisselen. Eenige winkeliers, die van zulke vogeltjes bij voortduring ondank baar behaudeld worden, hebben het stellige voornemen, om indien zij aan welke nieuwe vederen op de ge noemde voorwaarden geschonken zijn; binnen acht dagen niet van hunne schandelijke onverschilligheid veranderen, en tot klinkende neder- Jandsche gedachten terug keeren, der Redactie te verzoeken, hunne geslacht namen, door middel van den Nieuws bode, kenbaar te willen maken, op dat anderen zich voor dezulken zouden kunnen wachten. E. De meisjes moeten zijn als ouwels geheimen bewaren, en toch niet weer als ouwels, op de tong van alle men sehen komen. - De meisjes moeten zijn als eene visitekamer, altijd op" geruimd, en toch weer niet als eene visitekamer, voor eiken vreemdeling toegankelijk zijn. De meisjes moe" ten zijn als een luchtballon; zich ten hemel opheffen, en toch weer niet als een luchtballon, die niet te leiden of te sturen is. De meisjes moeten zijn als de zon, zoo vriendelijk en warm, en ook niet als de zon, zij moeten geene vlekken hebben. De meisjes moeten zijn als de maan, zich niet van de aarde ver wijderen, en toch weer niet als de maan, die genoegzaam dagelijks van de regte baan afwijkt. - De meisjes moeten zijn als harpen, bij wie elke snaar, die men aanroert, welluidend klinkt, en ook niet als harpen, zoo ligt te ontstemmen, De meisjes moeten zijn als spinnewebben, bloed stillend, en ook niet als spinnewebben tot vangen geschikt. De meisjes moeten zijn als edelgesteenten, die ieder hoogschat en in eere houdt, en wederom niet als edelgesteenten, die aan de meestbiedenden toevallen. De meisjes moeten zijn als de waar heid, ongeblanket, en ook weer niet als de waarheid, zij moeten zich niet bloot en onverhuld vertoonen. Het vervolg inhet eerst komend n°< De Heer P. L. Maatjes deszelfs eervol ontslag gevraagd en verkre gen hebbende, als lid der plaatse lijke Commissie van geneeskundi j toevoorzigt is in diens plaats be noemd de heer JH. Ochtman,Jz apotheker alhier, welke benoeming o; zaturdag 11. door den E. A. Raa dezer stad is bekrachtigd. Den belanghebbenden wordt bi dezen berigt, dat, door den op giste ren nacht gewoed hebbenden storm de lantaarnpaal in den zuidhoek i f neergestort en bij gevolg geene diens kan verrigten. De Erfgenamen van "Wijlen Gei 1 rit Holman voor de Artoudissement Regtbaiik alhier de civile actie aan hangig gemaakt hebbende strekkende om het fidei Commis, waarmede die nalatenschap is bezwaardt, tevernieti gen is na van wederzijde gevoerd pleidooijen in dezelve op gisterei de conclusie genomen van den E A. Heer Officier van Justitie, die voor zoo verre wij daarover mogei oordeelen, bondig, zeer ter zake die nend, echt regtskundig en in over eenstemming was met den gedanei eiseh. Men ziet met belangstelling de uitspraak der Regtbank, welk< op heden 14 dagen bepaald is in deze belangrijke zaak te gemoet Heden middag ten 3 ure is ei in de Stads-Armenschool gelegen heid, tot het afhalen van boekeu, die aldaar kosteloos ter lezing zijl te bekomen. BURGERLIJKE STAND TB ZIERIKZEE. Geloren. It Nov. Eene doch ter van J. de bruine en C. van der Boom. Eene dochter van A. Ale- man en P. Tanes. Overleden9 Nov. M. Brieve, oud 65 jaren, echtgenoot van A. B. Muclij, 10d. M. Blanker, oud 36 jaren, echtgenoote van J. Loenjers. VERTREK DER BEDRTSCHEPEN. Erij dag 15 November Op Goes, 's morgens ten 11 uur. AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Vrijdag 15 November. Naar Rotterd. 'smorg. ten 7*/2 uur. Naar Middelb. 'smorg. ten 9ljt uur. s Gorich. 's morg. ten 41/2 uur. -ter drukkerij tan p. de looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2