ZIEIUKZEESCHE NIEUWSBODE. IS NOVEMBER. Nieuwstijdingen. I I u 5ge (BERSTB *AARGA*G-) 1844 Het ABONNEMENT IS 21/sCts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. WOENSDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor middags. Amsterdam, 11 Nov. Hedenoch tend is de binnenloods, die, eenige dagen geléden, om smokkelen van vleesch, was aangehouden en daarna in het water sprong, aan de Nieuwe- Stads Herberg opgehaald, en bij zijne vrouw en zeven kinderen le venloos te huis gebragt. @313n3 Te's Hage is uit de Bosehsloot op den Bezuidenhoutschen weg het lijk opgehaald van een' persoon, die, zoo men zegt, geen lid van het I afschaffings-genootschap was. Naar wij vernemen heeft men aldaar in verschillende winkels getracht eal- Jscliepan lood gefabriceerde guldens in omloop te brengen. Indien wij goed ouderrigt zijn, is dit echter overal mislukt. De sedert 3 we leen vermiste heerS., ambtenaar bij het Ministerie van Financiën, is we- der levend en in goeden toestand herrezen. Met het schip Rafaël zijn den 23 jl. weder eenige zusters van liefde uit het gesticht te Roo sendaal, naar Curacao vertrokken. 5 De Aruli, Cour. zegt dat de Ne derlanders een kalverennatuur heb ben. - Men wil dat te Parijs bij het museum van de natuurlijke his torie, eene extra collectie van wilden en alzoo eene menagerie van levende mensehen staat aangelegd te worden, In Engeland vindt men thans boksers vau het geslacht van moe der Eva, die, vóór zij den strijd aanvangen zich zoo veel mogelijk in een Paradijs-kostuum hullen. INGEZONDEN STUKKEN. De weldadige natuur heeft aan de Vogelen het voorregt geschonken vóórdat h ;t strenge jaargetijde daar is, hun kosteloos eenen geheelen nieuwen vederdos te schenken, en daarmede zijn die diertjes best in hun schik. Maar een ander en ede ler geslacht is daarmede minder te vreden, en zet dikwijls alles op het spel, om zeker tweemaal in het jaar, en wel in de maanden mei en november, met nieuwe vederen te kunnen prijken. Het middel, om vau de oude vederen ontslagen te worden, is aan ieder genoegzaam bekend, doch, daar de mildadigheid der natuur aan dat geslacht niet zoo toegeeflijk is, moeten er andere middelen in het werk gesteld wor den, om, indien zulks maar eenig- zins mogelijk is, boyen andere ge slachtsvrienden te kunnen schitte ren. Velen verdienen evenwel de loffelijke vermelding, die krachten door spaarzaamheid en goed overleg in zich zeiven te bezitten, en blijven zoo doende hunnen stand in de maatschappij getrouw, maar anderen roepen vreemde hulp in, welke hun meestal wordt verleend op voorwaar den en -stellige verzekering, dat zij of wekelijks of in de eerste mei en novemberdagen hunne dank baarheid in klinkende Ncderlandsche munt znllen te kennen geven. Velen blijven hun woord niet getrouw, het welk voornamelijk daaraan moet wor den toegeschreven, dat de meeste dier vogeltjes niet te vreden zijn met de vederen, hun in hunnen stand door de natuur aangewezen. Niet weini gen ziet men, in den loop der week, hunne pligten getrouw als kraai vervullen, doch, naauwelijks is de rustdag daar, of velen hunner ver anderen zoo ongelooflijk van ve- dereu, dat men niet zelden twijfelt, of de kraai niet in een puttertje of kanarievogeltje veranderd is. Doch dit raadsel wordt zeer spoe dig opgelost. De jonge kraaitjes die met de vreemde veertjes pron ken, beproeven niet zelden, het zoo ver te brengen, dat zij de liefelijke toonen der kamervogeltjes zouden kunnen nabootsen; doch, hoever men het in onzen tijd in die kunst ook mo ge gebragt hebben nooit bren gen zij het tot die volkomen heid, dat zij hunne kraaijende hoe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1