'Lunetten te vermorsen vraag nu nog eens waar 's lands geld blijft* Wij verzoeken de leden der 2de ka mer zeer eerbiedig dat zelfs Jr, van Akerlaken ons het woord niet zal ontnemen van niet slechts op hunne maar op onze zakken te passen. (a.n.b.) Zierikzee8 November Indien ooit over eenige zaak veel sprake ïs gevoerd, zekerlijk is het over die der Comraiesen van de ste delijke belasting alhier. Wij be- ïiooren niet onder degenen, die zich daarover verheugen, dat het misdrijf, door dezelven gepleegd, zóódanig is gestraft, als waartoe de uitmun tend te zaamgestelde Regtbank alhier zich heeft gedrongen gezien. Althans de gemoedelijke openbare behande* ling dier zaak door den E. A. Heer Voorzitter, heeft genoegzaam aange toond, dat de Regter, bij het diep besef van pligt, zijn gevoel als mensch geenszins verdoofde. Even min behooren wij tot degenen, die de handelwijze van het Stadsbestuur, ten opzigte der veroordeelden, on voorwaardelijk afkeuren. Het zal, ja, nu een onopgelost raadsel blijven dat diezelfde mensch en, die nu voor altijd als uit de maatschappij ge sloten zijn, zouden geworden zijn, indien het stadsbestuur in deszelfs menschlievend doel geslaagd, en of het niet te verwachten geweest ware, dat zij, tot pligtbesef teruggekeerd voortaan getrouwe ambtenaren zouden geweest zijn; doch, zooveel is zeker dat het ons niet moeijelijk zoude vallen, voorbeelden bij te brengen vandoorzigtige en algemeen hoog ge achte Besturen, die, onder soortgelijke omstandigheden, en met het beste gevolg, zóódanig met van hunnen pligt afgewekene ambtenaren ge handeld hebben, als het Stads bestuur hier heeft willen doen. Wij laten het dan ook voor re kening van al die schrijvers, die, door het uitstorten hunner gal in de onderscheidene artikels van dagbladen, die menschlievende po ging tegengewerkt en den Regter ge- noodzaakt hebben, de gestrengheid der wet op hen toe te passen. Maar, wij vragen daarbij tevensde vraag, of het hart dier schrijvers nu vreedzamer klopt, dan het zoude gedaan hebben, indien zij het spreekwoord hadden nageleefd Schoenmaker houd u bij uwe leesten indachtig geweest waren aan eene andere les der hoogste wijsheid die heden staatzie toe dat hij niet morgen valle Iloe gemakkelijk het in dezen zijn zoudegegronde toepassingen te maken, zoo onthouden wij ons thans daarom van dezelve omdat wij dit liever aan de in dezen ge handeld hebbende personen zei ven overlaten willen. STADS-NÏEUWg. arrond.-regtbank te zierikzee. Correctionele teregtzitting van 8 November 1844. J. G. v. d. B. oud 22 jaren W. v. d. B, oud 25 jaar, arbeid sters te St. Maartensdijk, veroor deeld, ter zake van hel toebrengen van slagen ierier in eene gevan genzetting van ééne maand eene geldboete van ƒ8. eu in de kosten. J. R. oud 23 jaren en J, S, va rensgezellen, oud 20 jaren, en C. R. oud 22 jaren, weefster te Zierikzee, ter zake van het toebrengen van slagen door de twee eerstgenoemden in eene gevangenzetting van ééne maand en in eene geldboete van 8. en de derde, ter zake van verwon ding, in eene geldboete van 3. en alles in de kosten. J. T. oud 48 jaren, J. B. H. oud 45 jaren en J. D. oud 42 jaren, gewezen Commiesen der ste delijke belasting te Zierikzee, ter zake van het verduisteren van open bare gelden, ieder in eene gevan genzetting van drie jaren, eene geldboete van jf 100. in de kosten, en voor altijd onbekwaam, om eenige openbare bediening waar te nemen. vertrek der beurtschepen. Zaturdag 9 November. Naar Middelburg, 'smorg. ten 8 ure. Zondag 10 Nooember. Naar Rotterd. 'smorg. ten 7 ure. afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Zondag 10 November. I1 Naar Rotterd. 'smorg. ten 5V2 u*e. 1 Middelb. 'smorg. 8i/2 ure. Maandag 11 November. 1 Van G. naarM. 'smorg. S1/# ure. TER DRUKKERIJ VAN T. DE LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2