N.u56. (EmSTE -1844. ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE. Hét ABONNÈtóÉiiT is VRIJDAl(j u^ëave geschiedt 21/2Cts.in de week. op maandag, woensd. éz —S 2 8 NOVEMBER. Nieuwstijdingen Nijmegen4 Nov. In den namid dag van gisteren begaf zich met den meesten spoed eene commissie uit de Arrondissements-Regtbank alhier naar de gemeente Druten ten einde aldaar een geregtelijk onderzoek in het werk te stellen betrekkelijk eene moedwillige ver branding van tiendegëwas, welke wij vernemendat in den omtrek van gezegd dorp zoude zijn gepleegd. Bij de afzending van dit berigi, was bovengenoemde commissie nog niet geretourneerd. Amsterdam 5 Nov. Heden avond heeft een persoon, naar men zegt loods van beroep, beproefd, om langs den stijger van de Nieuwe Stads Herberg eenige ponden vleesch de stad in te sluiken. Op het feit be trapt, is hij waarschijnlijk om te ontkomen, over de leuning der brug gesprongen, en naar alle Waarschijn lijkheid verdronken. Men heeft het lijk echter lióg niet gevonden. 's Gravenhage4 Nov. In den avond van jl. Woensdag, den 30sten October, zijn, tusschèn Rotterdam en 's Gravenhage, uit een koffer die achter op het rijtuig van den Ba ron N. gebondeii was, gestoleh 24 zilveren lepels, 24 iil veren vorken, en 24 messen met zilveren hechten. De koffer, die, naar men ver zekert slechts met riemen was ge sloten heeft men los- en naderhand weder netjes vastgegespt. De beraadslagingen over het ant woord op de troonrede in de Tweede Kamer der Staten-Generaal bewijzen hoeveel ja-broers er nog in die Kamer zitting hebben bijna alle pogingen tot invoeging van gepaster en meer ter zakè dienende zinsneden hebben op de laauwheid der meerderheid schipbreuk geleden. Wij danken echter de kordate leden der Kamer voor hunne geuite gevoelens; de re gering kan die niet te veel hooren, en blijven de ministers doof, of houden zij zich zooKoning Willem hoort die mannentaal ook en hoe meer deze herhaald wordt, hoe eerder zij weerklank in zijn koninklijk hart vinden zal. Het voortdurend bestaan van Nederland staat met eene spoe dige herziening der grondwet in het naauwste verband. Wee wee onzer zoo men dit voorbij ziet! (a.n.b.) De notenkrakers worden allengs overvloediger. Ook van den spoor weg van Utrecht op Arnhem, worden kwade nooten gekraakt, Het qualificereu van smeerlap is door den kantonregier le zwolle op f 2 ge laxeerd. Te Brussel is eene dame met 26 jeugdige tooneeldanseresjes afgestapt. Tschech is bij na der vonnis tot den bijl verwezen. Men heeft te Havre proeven genomen met eene reddingsboot, weike nimmer kan zinken en geheel van plaatijzer vervaardigd is. De proeven hebben allezius aan de verwachting beantwoord. Me vrouw Weisz vaii Weebeu laat 36 kinderen vöof- het publiek dan sen en wordt overal toegejuicht. ZoU er onder die applaudiserende volksmassa niet één wezen die zoo veel Versland had, om met schrik te bedenken, wat er van die arme, dus opgevoede kleinen op den duur gfoeijen moet?Te 's Hertogen bosch worden de kwakzalvers aan gehouden en in verzekerde bewaring gesteldde arresthuizen zouden spoedig te klein worden indien men overal dit voorbeeld volgde. De befaamde hoos te Gette heei't een man den broek uitgelrokken, een vrouw lot op het hemd toe uitgekleeden een matroos in een bootje ter hoogte der zoldervensters door de lucht doen varen. Men maakt het plan om op de heide van Yught eventjes j 90,000 aan BINNENLANDSCHE BERIGTEN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1